Wiadomości

Kolejne narkotyki nie trafią na rynek. Zatrzymany 36-latek, który miał pół kilograma amfetaminy i 440 tabletek ecstasy

Data publikacji 27.04.2020

Gdańscy policjanci zatrzymali 36-letniego mężczyznę, który w garażu miał pół kilograma amfetaminy i prawie 500 tabletek ecstazy. Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków, decyzją sądu trafił do aresztu. Teraz grozi mu 10 lat więzienia.

Policjanci z gdańskiej komendy zajmujący się zwalczeniem przestępczości narkotykowej podczas swojej pracy zdobyli informację o 36-latku, który w jednym z garaży na Chełmie miał przechowywać narkotyki.
Funkcjonariusze w piątek po południu w okolicy garaży wylegitymowali mężczyznę, a podczas kontroli znaleźli przy nim woreczek z amfetaminą. Kryminalni zatrzymali 36-letniego mieszkańca Gdańska, ustalili także, który garaż jest przez niego użytkowany. Na miejsce przyjechali kolejni policjanci zwalczający przestępczość narkotykową oraz policyjny technik. Funkcjonariusze podczas kontroli garażu znaleźli w nim kolejne narkotyki. Pół kilograma amfetaminy było rozsypane w foliowe woreczki i ukryte w pojemniku schowanym w plecaku. Gdy policjanci zajrzeli do środka, oprócz amfetaminy znaleźli tam prawie 500 tabletek ecstazy. Funkcjonariusze zabezpieczyli narkotyki i przekazali je do dalszych badań biegłemu sądowemu.
Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Prawie 500 porcji amfetaminy oraz 440 tabletek MDMA (ecstasy) pozwoliło zawnioskować o areszt dla 36-latka.

Wczoraj sąd zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Posiadanie znacznej ilości środków odurzających jest zagrożone kara 10 lat więzienia.