Podziękowanie mieszkańców dla dzielnicowego - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Podziękowanie mieszkańców dla dzielnicowego

Data publikacji 27.04.2020

W tym trudnym dla nas wszystkich czasie, jakim jest epidemia koronawirusa, liczy się każdy gest wsparcia i miłe słowo. Mieszkańcy jednego z domów w gminie Tczew wysyłali sms do dzielnicowego asp. Krzysztofa Kujawy, w którym podziękowali mu „za czuwanie nad ich bezpieczeństwem” podczas kwarantanny.

24 kwietnia br. dzielnicowy asp. Krzysztof Kujawa otrzymał sms o treści: „W imieniu żony i psa dziękujemy za dwu tygodniowe odwiedziny i czuwanie nad naszym bezpieczeństwem. Pozdrawiamy ….”. Tymi słowami mieszkaniec gminy Tczewa podziękował dzielnicowemu tczewskiej komendy w przesłanym na telefon służbowy wiadomości.


Wszyscy mamy świadomość ryzyka, jakie niesie za sobą zagrożenie koronawirusem. Każdy z nas martwi się o zdrowie swoje i swoich bliskich. Policjanci od początku są na pierwszej linii frontu w walce z wirusem i pozostaną na niej do końca. Wszystko to po to, aby jego skutki były jak najmniej dotkliwe dla nas wszystkich. Policjanci pomimo wielu zadań służbowych, wspierają na co dzień służby sanitarne. Każdego dnia mundurowi sprawdzają, czy osoby objęte kwarantanną m.in. nie potrzebują pomocy. Policyjna służba, na co dzień trudna, w obecnej sytuacji stawia przed nami nowe wyzwania. Każdego dnia policjanci ryzykują swoim zdrowiem i życiem dla bezpieczeństwa nas wszystkich.
Dziękujemy za słowa wdzięczności. Przesłany sms z podziękowaniami motywuje funkcjonariuszy do dalszej pracy i niesienia pomocy drugiemu człowiekowi.