Wiadomości

Podejrzany o rozbój z użyciem przedmiotu przypominającego broń - zatrzymany

Data publikacji 24.04.2020

Policjanci z Nowego Dworu Gdańskiego zatrzymali 36-letniego mieszkańca Elbląga, który jest podejrzany o rozbój przy użyciu przedmiotu przypominającego broń. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara pozbawienia wolności od 2 do 12 lat.

Do rozboju doszło 17 kwietnia br. na terenie gminy Nowy Dwór Gdański. 36-letni mężczyzna przy pomocy przedmiotu przypominającego broń zmusił pokrzywdzoną do wydania mu pieniędzy w kwocie 5300zł, po czym odjechał. Nowodworscy mundurowi po otrzymaniu 21 kwietnia br. informacji o tym przestępstwie natychmiast podjęli wzmożone działania mające na celu ustalenie i zatrzymanie sprawcy. Przesłuchali świadków a także ustalili monitoringi na trasie, po której poruszał się podejrzany. Już następnego dnia 36-letni elblążanin został zatrzymany w fabryce, w której pracował.

 

Wczoraj Prokuratura Rejonowa w Malborku objęła 36-latka dozorem Policji i zobowiązała podejrzanego do powstrzymania się do wszelkich kontaktów z pokrzywdzoną a także wydała zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej.

 

Za popełnione przestępstwo grozi mu kara pozbawienia wolności od 2 do 12 lat.