Zatrzymany nietrzeźwy kierowca, który powinien odbywać kwarantannę. - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Zatrzymany nietrzeźwy kierowca, który powinien odbywać kwarantannę.

Data publikacji 24.04.2020

Wczoraj policjanci z gdańskiej drogówki zatrzymali 73-letniego mężczyznę, który mając ponad promil alkoholu w organizmie, uderzył w bramę wjazdową jednej z posesji. Kierowca nissana, aby uniknąć konsekwencji, uciekł z miejsca zdarzenia. Policjanci zdobyli informację o tym, gdzie mieszka mężczyzna. Funkcjonariusze przed zapukaniem do drzwi mieszkania sprawdzili, że osoba, która mieszka pod tym adresem, objęta jest kwarantanną, ale nie był nią nietrzeźwy kierowca, ale jego żona, która po powrocie z zagranicy została objęta kwarantanna. Kobieta najprawdopodobniej nie udzieliła służbom sanitarnym informacji o tym, że pod tym adresem mieszka jeszcze jedna osoba, która zgodnie z przepisami musiała również po jej powrocie zostać objęta izolacją. Policjanci wyjaśniają tę sprawę, a zdobyte informacje przekażą służbom sanitarnym.

Wczoraj o godzinie 11 policjanci z Gdańska otrzymali zgłoszenie o tym, że przy ul. Hynka nietrzeźwy kierowca nie zapanował nad samochodem i wjechał w bramę wjazdową jednej z posesji. Zdecydowana reakcja przypadkowego świadka, który zabrał kierowcy kluczyki od pojazdu, uniemożliwiła mu dalszą jazdę. Z relacji osoby zgłaszającej wynikało, że kierowca, chcąc uniknąć konsekwencji, przed przyjazdem policjantów chwiejnym krokiem odszedł z miejsca kolizji.

Policjanci drogówki, którzy podjęli interwencję, w rozmowie ze świadkami ustalili przebieg zdarzenia i tożsamość nietrzeźwego kierowcy. Policjanci dowiedzieli się gdzie mieszka kierowca nissana i dla własnego bezpieczeństwa sprawdzili, czy osoby mieszkające pod tym adresem są objęte kwarantanną. Po sprawdzeniu okazało się, że pod sprawdzanym adresem objęta kwarantanną jest tylko jedna osoba i nie jest nią kierowca nissana.

Policjanci przy zachowaniu środków ostrożności zapukali do drzwi mieszkania, w którym zatrzymali nietrzeźwego 73-latka, którego zbadali alkomatem. Mężczyzna miał ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu.

Ponadto w rozmowie z jego żoną ustalili, że po powrocie z zagranicy w zgłoszeniu do służb sanitarnych najprawdopodobniej nie zawarła informacji o osobie współmieszkającej.

Policjanci zatrzymali kierowcy nissana prawo jazdy. 73-latek już wkrótce usłyszy zarzut kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości, za co grozi dwa lata pozbawienia wolności. Mężczyzna oraz jego żona najprawdopodobniej odpowiedzą za wykroczenia dotyczące nieprzestrzegania nakazów lub zakazów zawartych w przepisach o zapobieganiu chorobom zakaźnym, albo nieprzestrzegania wskazań lub zarządzeń leczniczych wydanych na podstawie tych przepisów. Za te wykroczenia grozi kara nagany lub grzywny.

Policjanci zebrany w tej sprawie materiał przekażą również do Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego, który może nałożyć grzywnę w wysokości nawet 30 tys. zł.