Zatrzymany 47-latek uszkodził audi - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Zatrzymany 47-latek uszkodził audi

Data publikacji 24.04.2020

Tczewscy policjanci zatrzymali 47-letniego mężczyznę, którego podejrzewali o przestępstwo uszkodzenia mienia. Według ustaleń mundurowych sprawca celowo wskoczył na maskę samochodu w wyniku czego powstały straty w wysokości 800 złotych. Zatrzymany nietrzeźwy mieszkaniec powiatu tczewskiego trafił do policyjnego aresztu. Wczoraj śledczy przedstawili 47-latkowi zarzut, do którego się przyznał. Za uszkodzenie mienia grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

22 kwietnia br. tczewscy policjanci otrzymali zgłoszenie, że pewien mężczyzna w jednej z miejscowości w gminie Tczew uszkodził samochód. Wysłani na miejsce funkcjonariusze z zespołu wywiadowczego ustalili, że sprawca celowo wskoczył na maskę samochodu marki Audi, a następnie oddalił się z miejsca. Przyjmujący zawiadomienie mundurowi ustalili, że w wyniku tego zdarzenia powstały straty na kwotę 800 złotych.

Interweniujący stróże prawa ustalili rysopis sprawcy, którego zauważyli i zatrzymali w pobliżu miejsca zdarzenia. Sprawcą okazał się 47-letni mieszkaniec powiatu tczewskiego. W trakcie rozmowy z zatrzymanym mężczyzną policjanci wyczuli od niego alkohol. Badanie alcotestem wykazało w jego organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Zatrzymany mieszkaniec powiatu tczewskiego trafił do policyjnej celi.

Po wytrzeźwieniu zatrzymanego 47-latka śledczy przedstawili mu zarzut dotyczący uszkodzenia mienia, do którego się przyznał.

Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.