Odpowie za kradzieże i włamania do pomieszczeń gospodarczych - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Odpowie za kradzieże i włamania do pomieszczeń gospodarczych

Data publikacji 24.04.2020

Kryminalni zatrzymali 38-letniego mieszkańca Tczewa, którego podejrzewali o włamanie do jednego z pomieszczeń gospodarczych w jednym z bloków mieszkalnych. Sprawca po włamaniu ukradł z wnętrza elektronarzędzia oraz sprzęt agd powodując straty w wysokości 500 złotych. Dodatkowo stróże prawa ustalili, że zatrzymany mężczyzna miał związek z 9 innymi takimi włamaniami do pomieszczeń gospodarczych w różnych budynkach na terenie miasta, skąd kradł głównie elektronarzędzia, sprzęt agd oraz artykuły spożywcze. Funkcjonariusze ustalili, że w wyniku przestępczej działalności sprawcy powstały straty w wysokości prawie 9 tys. złotych. Kryminalni odzyskali część skradzionych przedmiotów. Śledczy przedstawili zatrzymanemu 38-latkowi łącznie 10 zarzutów dotyczących kradzieży z włamaniem, do których się przyznał.

14 kwietnia br. kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Tczewie ustalili, że w nocy doszło do włamania do jednego z pomieszczeń gospodarczych w jednym z bloków mieszkalnych na terenie miasta. Przyjmujący zawiadomienie o przestępstwie policjanci ustalili, że sprawca po wyłamaniu drzwi wszedł do środka i ukradł elektronarzędzia oraz sprzęt agd powodując straty w wysokości 500 złotych.

Kryminalni dalej pracując nad tą sprawą ustalili, że związek z tym zdarzeniem ma 38-letni mieszkaniec Tczewa, którego wczoraj zatrzymali i doprowadzili do miejscowej komendy. Stróże prawa dodatkowo ustalili, że zatrzymany mężczyzna miał związek z 9 podobnymi włamaniami do pomieszczeń gospodarczych w innych blokach mieszkalnych na terenie miasta, skąd kradł głównie elektronarzędzia, sprzęt agd oraz artykuły spożywcze. Łączne straty spowodowane przestępczą działalnością 38-latka oszacowane zostały na kwotę prawie 9 tys. złotych.

Wczoraj śledczy przedstawili zatrzymanemu mieszkańcowi Tczewa 10 zarzutów dotyczących kradzieży z włamaniem. Podczas prowadzonych w tej sprawie czynności policjanci odzyskali część ze skradzionych przedmiotów. W najbliższym czasie zatrzymany mężczyzna stanie przed sądem, gdzie odpowie za popełnione przestępstwa.

Za te przestępstwa grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.