Uwaga na jednoślady – kolejny motocyklista trafił do szpitala - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Uwaga na jednoślady – kolejny motocyklista trafił do szpitala

Data publikacji 24.04.2020

Do groźnie wyglądającego wypadku drogowego doszło wczoraj wieczorem na ul. Pomorskiej w Starogardzie Gdańskim. W wyniku zderzenia mitsubishi z motocyklem, kierowca jednośladu trafił do szpitala. Sezon motocyklowy przed nami. Policja apeluje o ostrożność i rozwagę w czasie kierowania pojazdem.

Wczoraj wieczorem w Starogardzie Gdańskim doszło do wypadku drogowego z udziałem motocyklisty. Pracujący na miejscu policjanci wstępnie ustalili, że do tego zdarzenia przyczynił się kierowca mitsubishi, który skręcając w lewo nie udzielił pierwszeństwa nadjeżdżającemu z przeciwnego kierunku motocykliście. W wyniku zderzenia jadący motocyklem 30-latek doznał obrażeń ciała i trafił do szpitala.

Uszkodzeniu uległy również uczestniczące w wypadku pojazdy. Podczas kontroli dokumentów policjanci stwierdzili, że mitsubishi od ponad roku nie miało aktualnych badań technicznych. Funkcjonariusze zatrzymali dowody rejestracyjne od obu pojazdów. Badanie alkomatem wykazało, że kierujący byli trzeźwi. Za spowodowanie wypadku drogowego grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę. Lato zbliża się do nas dużymi krokami, a jak wiadomo jest to czas, gdy na naszych drogach przybywa jednośladów. Jak wynika z policyjnych statystyk jest to również okres, w którym zdecydowanie wzrasta ilość wypadków z udziałem rowerzystów, motorowerzystów i motocyklistów. Pamiętajmy o tym i dokładnie obserwujmy drogę przed i za pojazdem uważając zarówno na cyklistów jak i pieszych. Unikajmy gwałtownych, niepotrzebnych i nieprzemyślanych manewrów na drodze. Zachowajmy szczególną ostrożność w rejonie przejazdów dla rowerzystów oraz przejść dla pieszych. Pamiętajmy, że cykliści są równoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego.