Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadków drogowych - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadków drogowych

Data publikacji 23.04.2020

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku wyjaśniają okoliczności zdarzeń drogowych, do których doszło wczoraj w dwóch miejscowościach na terenie powiatu słupskiego. Uczestnikami wypadków byli kierowcy samochodów osobowych i motocykla Wszyscy byli trzeźwi. Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę na drodze.

Wczoraj na terenie powiatu słupskiego doszło do dwóch wypadków drogowych, w których uczestniczyli kierowcy osobówek i motocykla. W wyniku zdarzeń kilka osób odniosło obrażenia ciała. Pracujący na miejscu policjanci ustalali wstępne okoliczności zdarzeń. Wyniki badań alkomatem wykazały, że wszyscy uczestnicy byli trzeźwi.

Pierwsze zgłoszenie dotyczyło zdarzenia drogowego, do którego miało dojść ok. godz. 14.30 w Przewłoce. Na interwencję zostali wysłani mundurowi, którzy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i wstępnie ustalili jego przebieg. Jak wynika ze wstępnej diagnozy, kierujący pojazdem marki VW Bora 33-letni mieszkaniec powiatu słupskiego nie upewnił się do możliwości skrętu i nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu 37-letniemu motocykliście znajdującemu się na drodze z pierwszeństwem.

Do drugiego wypadku doszło ok. godz. 14.45 na trasie Włynkówko–Bydlino. Policjanci, którzy pracowali na miejscu tego zdarzenia, wstępnie ustalili, że 46-latek z powiatu słupskiego kierujący pojazdem marki Kia wyprzedzał ciąg pojazdów, w tym pojazd ciężarowy marki Peugeot, który wykonywał manewr skrętu w lewo. Zastana sytuacja na drodze zmusiła kierowcę osobówki do zjechania na pobocze, gdzie stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo.


Policjanci z udziałem technika kryminalistyki sporządzili oględziny pojazdów i miejsc zdarzeń. Mundurowi wykonali także szkice sytuacyjne i zdjęcia oraz przesłuchali świadków. Teraz śledczy szczegółowo ustalają pozostałe okoliczności i przyczyny obu zdarzeń.


Apelujemy do kierowców o ostrożność za kierownicą. Stosujmy się do przepisów ruchu drogowego. Szczególną uwagę zwracajmy na prędkość, która musi być dostosowana do warunków drogowych i atmosferycznych. Upewniajmy się co do możliwości wykonywania różnych manewrów. Bądźmy odpowiedzialni za bezpieczeństwo własne oraz innych użytkowników dróg.