Z maseczkami do mieszkańców regionu słupskiego - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Z maseczkami do mieszkańców regionu słupskiego

Data publikacji 23.04.2020

Słupscy policjanci wraz z pracownikami Starostwa Powiatowego w Słupsku zorganizowali akcję przekazywania środków ochrony osobistej. Tylko wczoraj aż 300 maseczek otrzymali mieszkańcy powiatu słupskiego. Obdarowywane osoby w większości korzystały już z zabezpieczeń, jednak chętnie skorzystały z dodatkowego wsparcia. Działania stworzyły okazję do rozmów na temat zapobiegania szerzeniu się koronawirusa i uzyskały duże poparcie społeczne.

Wczoraj słupscy policjanci wraz z pracownikami urzędu Starostwa Powiatowego w Słupsku zorganizowali akcję rozdawania maseczek ochronnych. Pomimo tego, że mieszkańcy Słupska i powiatu słupskiego są bardzo zdyscyplinowani i niemalże wzorowo realizują obowiązek zakrywania ust i nosa, mundurowi nieprzerwanie dbają o utrzymanie wysokiego poziomu przestrzegania przepisów w zakresie zapobiegania rozprzestrzeniania się choroby Covid-19. Wszystkie nasze działania realizowane są w trosce o nasze wspólne dobro, jakim jest zdrowie i życie.

Policjanci udzielali także krótkiego instruktażu, w jaki sposób prawidłowo korzystać z maseczki tak, aby spełniała ona swoje funkcje ochronne. Informowali również, w jakich sytuacjach należy osłaniać usta i nos. Pamiętajmy, że w głównej mierze to od nas samych zależy bezpieczeństwo nasze i naszych bliskich. Stosujmy się do wszystkich wprowadzonych ograniczeń i wspólnie zapobiegajmy rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Przypominamy, że od 16 kwietnia br. zaczął obowiązywać nakaz zakrywania ust i nosa m.in. w przestrzeni publicznej, transporcie zbiorowym, a także, gdy podróżujemy samochodem z osobą, z którą nie mieszkamy na co dzień. Policjanci apelują! Zakryjmy twarz i chrońmy siebie oraz innych! Informujemy, że usta i nos możemy zakryć za pomocą maseczki jednorazowej, maseczki materiałowej, chusty, apaszki lub szalika.