Wiadomości

Kolejny kierowca znacznie przekroczył prędkość – stracił prawo jazdy

Data publikacji 23.04.2020

Wczoraj policjanci z wejherowskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę samochodu kia z uwagi na znacznie przekroczoną prędkość. Kierowca przekroczył dozwoloną prędkość na terenie zabudowanym powyżej 50 km/h. W tym przypadku policjanci zatrzymali prawo jazdy i ukarali kierowcę mandatem za popełnione wykroczenie mandatem karnym oraz 10 punktami karnymi.

Policjanci wejherowskiej drogówki wczoraj w Redzie na drodze krajowej nr 6 podczas pełnionej służby kontrolowali prędkość przejeżdżających samochodów. Około godziny 9:30 zatrzymali kierowcę samochodu kia do kontroli drogowej, z uwagi na znaczne przekroczenie prędkości przez kierującego.

65-letni kierowca na pięćdziesiątce jechał z prędkością 108 km/h. Funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy, ukarali mandatem oraz punktami karnymi.
Policjanci ruchu drogowego podczas codziennej służby każdego dnia patrolują ulice i reagują na popełniane przez kierowców wykroczenia, w tym przekraczanie dozwolonej prędkości. Pamiętajmy, prędkość jest częstą przyczyną wypadków drogowych.