Wiadomości

Policyjny dozór dla zatrzymanego 31-latka, który zaatakował nożem mężczyznę

Data publikacji 22.04.2020

Policjanci zatrzymali nietrzeźwego 31-letniego mieszkańca Tczewa. Mundurowi ustalili, że sprawca wtargnął do mieszkania byłej konkubiny, a następnie zaatakował nożem mieszkającego tam mężczyznę. Ranny 30-latek trafił do szpitala. Stróże prawa dodatkowo ustalili, że zatrzymany 31-latek groził śmiercią byłej konkubinie. Zatrzymany mieszkaniec Tczewa trafił do policyjnego aresztu i dzisiaj został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty uszkodzenia ciała oraz gróźb karalnych.

20 kwietnia br. około godziny 14.00 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Tczewie otrzymał zgłoszenie o ugodzeniu nożem mężczyzny, do którego miało dojść w jednym z mieszkań w mieście. Przyjmujący zgłoszenie policjant na miejsce zdarzenia natychmiast wysłał najbliższy patrol policji. Interweniujący funkcjonariusze po przyjeździe pod wskazany adres zauważyli mężczyznę, który na ich widok zaczął uciekać. Policjanci ruszyli w pościg za uciekającą osobą, którą zatrzymali. Okazało się, że był to 31-letni mieszkaniec Tczewa, który miał mieć związek z tym zdarzeniem. Funkcjonariusze zabezpieczyli również nóż, który wyrzucił uciekający mężczyzna.

Mundurowi po wejściu do mieszkania, gdzie doszło do zdarzenia zastali funkcjonariuszy straży pożarnej, którzy udzielali już pomocy przedmedycznej pokrzywdzonemu mężczyźnie. Stróże prawa ustalili, że przed zdarzeniem do mieszkania byłej konkubiny wtargnął nietrzeźwy 31-latek, który zaatakował nożem 30-letniego domownika. Pokrzywdzony z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Sprawca został zatrzymany i doprowadzony do policyjnego aresztu. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad 3 promile alkoholu. Mundurowi dodatkowo ustalili, że zatrzymany mieszkaniec Tczewa 18 kwietnia br. groził śmiercią byłej konkubinie. Dzisiaj policjanci doprowadzili zatrzymanego 31-latka do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty dotyczące uszkodzenia ciała oraz gróźb karalnych. Prokurator zastosował wobec mężczyzny policyjny dozór, zakaz zbliżania i kontaktowania się z pokrzywdzonymi.

Za te przestępstwa grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

  • policjant i zatrzymany
  • policjant i zatrzymany