Wiadomości

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa – podsumowanie I kwartału 2020 roku w powiecie sztumskim

Data publikacji 22.04.2020

Policjanci sprawdzali jakie zagrożenia w 2020 roku na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa najczęściej zaznaczali mieszkańcy powiatu sztumskiego. Podliczono liczbę zgłoszeń na mapie oraz zweryfikowano je pod kątem najczęściej występujących zagrożeń.

W minionym pierwszym kwartale 2020 roku policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sztumie od początku roku odnotowali łącznie 67 zgłoszeń z całego powiatu, które zostały naniesione na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. Dzikie wysypiska śmieci, akty wandalizmu, nieprawidłowe parkowanie, przekraczanie prędkości czy spożywanie alkoholu w miejscu zabronionym to tylko część zagrożeń, jakie można zgłaszać policji za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

W pierwszym kwartale 2020 roku na terenie powiatu sztumskiego mundurowi odnotowali najwięcej zgłoszeń w zakresie przekraczania dozwolonej prędkości (19), nieprawidłowego parkowania pojazdów (16), oraz spożywania alkoholu w miejscu zabronionym (11). To te zgłoszenia stanowiły zdecydowaną większość wszystkich zgłoszeń społecznych.

W zdecydowanej większości naniesione na mapie zgłoszenia pokrywały się i dotyczyły tych samych miejsc, co było dodatkowym sygnałem dla funkcjonariuszy, a zarazem potwierdzeniem na to, że dany rejon może być zagrożony. W wyniku weryfikacji wskazanych na mapie w 2020 roku zgłoszeń, policjanci potwierdzili 49 zagrożeń co stanowiło 73 % wszystkich zgłoszeń.

Policja przypomina, że za pomocą aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa mieszkańcy powiatu, mogą zgłaszać miejsca, które według nich są zagrożone