Specjalna Komisja pracowała na miejscu śmiertelnego wypadku w Redzie - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Specjalna Komisja pracowała na miejscu śmiertelnego wypadku w Redzie

Data publikacji 22.04.2020

Dziś rano o godzinie 10:00 policjanci wejherowskiej drogówki, pionu dochodzeniowo-śledczego, funkcjonariusz Straży Pożarnej oraz zarządca drogi spotkali się na ul. Obwodowej w Redzie, gdzie doszło do wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym. Kierowca został wczoraj tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. W ramach tego spotkania służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo w ruchu drogowym poddały ocenie infrastrukturę drogową, zwracając uwagę na oznakowanie drogi w miejscu w miejscu tego wypadku.

Spotkanie zespołu zajmującego się badaniem przyczyn wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym to pewien określony tok postępowania, który uruchamiany zostaje zawsze, gdy na drodze dochodzi do wypadku ze skutkiem śmiertelnym. W skład zespołu wchodzą policjanci ruchu drogowego, pionu dochodzeniowo-śledczego oraz zarządca drogi i funkcjonariusze straży pożarnej, którzy spotykają się w miejscach, gdzie doszło do tragicznych w skutkach wypadków, w których były ofiary śmiertelne.

W niedzielę przed południem 19 kwietnia 2020 roku  policjanci otrzymali zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło w Redzie na ul. Obwodowej. Z wstępnych informacji funkcjonariuszy pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że kierowca samochodu infiniti prawdopodobnie w skutek niedostosowania prędkości do warunków drogowych stracił panowanie nad samochodem, w wyniku czego zjechał na pobocze drogi gdzie pojazd dachował. Pasażer mimo podjętej reanimacji i przewiezienia do szpitala poniósł śmierć na miejscu zdarzenia, Również pozostali pasażerowie zostali przewiezieni do szpitala. Policjanci sprawdzili trzeźwość kierowcy, był nietrzeźwy oraz prowadził samochód mimo braku uprawnień do kierowania.

Wczoraj Sąd Rejonowy w Wejherowie zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy wobec kierowcy infiniti.

Teraz sprawą wypadku zajmują się policjanci z Wydziału Dochodzeniowo – Śledczego z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie. Świadkowie wypadku mogą kontaktować się z funkcjonariuszem prowadzącym czynności w tej sprawie 58 672 97 53.

  • policjanci