Wiadomości

W Gdyni od początku roku odnotowano 583 zgłoszeń na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa

Data publikacji 20.04.2020

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa jest bardzo popularnym sposobem na komunikowanie się społeczeństwa z Policją. W pierwszym kwartale tego roku odnotowano 583 zgłoszeń. Aplikacja jest łatwa w obsłudze a co ważniejsze bardzo skuteczna w przekazywaniu istotnych informacji o zagrożeniach.

Od początku roku na terenie Gdyni odnotowano 583 zgłoszeń na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.. Gdynianie każdego dnia dbają o bezpieczeństwo w swoich dzielnicach i poprzez aplikację dzielą się swoimi spostrzeżeniami. To dowodzi, że sprawy bezpieczeństwa nie są dla obywateli obojętne. Ludzie chcą mieć bezpośredni wpływ na to, co dzieje się wokół nich i dlatego tak chętnie korzystają z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Od stycznia gdyńscy policjanci otrzymywali zgłoszenia z czego ponad połowa została potwierdzona. Najwięcej zgłoszeń dotyczyła przekroczenia prędkości – 319 zgłoszeń, nieprawidłowego parkowania – 126 zgłoszeń, spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych – 49 zgłoszeń. Ponadto mieszkańcy Gdyni informowali Policję o grupowaniu się małoletnich, zagrożonych demoralizacją a także o dzikich wysypiskach śmieci.

Policjanci niezwłocznie zwrócili uwagę na zgłaszane problemy i zwiększyli ilość patroli. Działania funkcjonariuszy mają na celu zmniejszenie oraz wyeliminowanie sytuacji budzących
w społeczeństwie obawę o ich bezpieczeństwo.

Dziękujemy za otrzymane sygnały i zachęcamy do dalszego korzystania z Mapy. Wystarczy wejść na stronę internetową www.pomorska.policja.gov.pl <http://www.pomorska.policja.gov.pl/> i kliknąć na baner Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Następnie ukaże się informacja na temat aplikacji. Należy pamiętać o przeczytaniu regulaminu i zatwierdzeniu go. Wówczas można przekazywać niepokojące informacje. Policjanci będą dążyć do jak najszybszego osunięcia zagrożenia.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji.
W takich sytuacjach należy korzystać z numeru alarmowego 112.