Zniszczył karetkę pogotowia - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Zniszczył karetkę pogotowia

Data publikacji 20.04.2020

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który zbił szybę w karetce pogotowia oraz na izbie przyjęć, zaraz po tym, jak usłyszał, że z powodu epidemii nie zostanie przyjęty do szpitala. Mężczyzn usłyszał zarzuty zniszczenia mienia, działał w warunkach powrotu do przestępstwa. Teraz grozi mu 7 i pół roku więzienia.

Pod koniec minionego tygodnia policjanci z komisariatu we Wrzeszczu odebrali zgłoszenie o zniszczeniu mienia na trenie jednego z gdańskich szpitali. Na izbę przyjęć przyszedł mężczyzna i gdy usłyszał, że z powodu epidemii koronawirusa wszystkie terapie zostały odwołane, rozzłościł się i zbił kamieniem szybę w karetce oraz w drzwiach wejściowych do szpitala.

Funkcjonariusze pojechali na miejsce i na terenie szpitala zatrzymali 45-letniego mężczyznę, podejrzanego o zniszczenie mienia. Sprawca został zbadany przez lekarza, następnie został przewieziony do policyjnego aresztu, gdzie spędził najbliższa noc. Mężczyzna następnego dnia usłyszał dwa zarzuty zniszczenia mienia o wartości prawie 1200 zł. Sprawca w przeszłości był skazany za podobne przestępstwo i tym razem działał w tzw. recydywie.

Zniszczenie mienia jest zagrożone karą do 5 lat więzienia. W przypadku powrotu do przestępstwa kara może wzrosnąć nawet 7 i pół roku więzienia.

  • logo kwp