Śmiertelny wypadek w pobliżu Kościeleczek - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Śmiertelny wypadek w pobliżu Kościeleczek

Data publikacji 20.04.2020

Malborscy śledczy wyjaśniają przyczyny i okoliczności wypadku, do którego doszło w sobotę wieczorem na drodze powiatowej, w pobliżu miejscowości Kościeleczki. Mężczyzna kierujący volkswagenem, na łuku drogi, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożne drzewo. Pomimo podjętej reanimacji 42-letni mieszkaniec Szawałdu zmarł.

W sobotę  (18 kwietnia br.) około godziny 20.40 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Malborku otrzymał zgłoszenie dotyczące wypadku drogowego na drodze z miejscowości Kościeleczki do Malborka. Natychmiast na miejsce zdarzenia przyjechali policjanci i pozostałe służby. Funkcjonariusze wstępnie ustalili, że kierujący volkswagenem 42-letni mieszkaniec Szawałdu, z niewyjaśnionych dotąd przyczyn, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożne drzewo. Pomimo przeprowadzonej reanimacji mężczyzna zmarł. Mundurowi, pod nadzorem prokuratora, przez prawie 3 godziny pracowali na miejscu zdarzenia.

Funkcjonariusze  przeprowadzili oględziny, przesłuchali świadków, technik sporządził dokumentację fotograficzną. Pojazd zabezpieczono na policyjnym parkingu. Zebrany materiał dowodowy pozwoli śledczym szczegółowo wyjaśnić, jakie były przyczyny i okoliczności tego tragicznego w skutkach wypadku.

  • miejsce wypadku