Wiadomości

Nietrzeźwy, bez uprawnień spowodował wypadek, śmierć poniósł 21-letni pasażer

Data publikacji 20.04.2020

Wczoraj w Redzie doszło do wypadku drogowego, w wyniku którego śmierć poniósł pasażer. Sprawą wypadku zajmują się policjanci Wydziału Dochodzeniowo – Śledczego Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie, którzy będą dokładnie wyjaśniać wszelkie okoliczności tego zdarzenia.

Wczoraj około godziny 10:30 dyżurny otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło w Redzie na ul. Obwodowej. Na miejsce zostali skierowani policjanci ruchu drogowego oraz technik kryminalistyki, którzy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, przeprowadzili oględziny oraz zabezpieczyli dokumentację fotograficzną. W samochodzie znajdowali się trzej pasażerowie. Z wstępnych ustaleń wynika, że kierowca samochodu prawdopodobnie w skutek nie dostosowania prędkości do warunków drogowych stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego pojazd dachował na poboczu drogi. Policjanci sprawdzili trzeźwość kierowcy, okazało się miał ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie, a dalsze sprawdzenie wykazało, że nie posiadał uprawnień do kierowania. Mężczyzna został zatrzymany i noc spędził w policyjnym areszcie. Niebawem zostanie przesłuchany.

Dwaj pasażerowie z obrażeniami zostali przetransportowani do szpitali. Jeden z nich w wyniku poniesionych obrażeń ciała zmarł.

Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności. Kierowco, noga z gazu. Kierowcy często tracą czujność, a wtedy nie trudno o wypadek. Wystarczy chwila nieuwagi, a najmniejszy błąd kierowcy może skończyć się zderzeniem z innym pojazdem. Dlatego też pamiętajmy aby dostosować do warunków drogowych oraz do ograniczeń prędkości.

  • wrak samochodu