Sprawca nocnego rozboju trafił do aresztu - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Sprawca nocnego rozboju trafił do aresztu

Data publikacji 17.04.2020

Gdańscy policjanci zatrzymali 28-letniego mieszkańca Gdańska podejrzanego o dokonanie rozboju. Mężczyzna wszedł do nocnego sklepu, uderzył ekspedientkę w twarz i ukradł alkohol oraz papierosy. Sprawca usłyszał zarzut rozboju i decyzją sądu trafił do aresztu. Teraz grozi mu 12 lat więzienia.

Pod koniec minionego tygodnia policjanci odebrali zgłoszenie o rozboju, do którego doszło w jednym z nocnych sklepów na Suchaninie. Sprawca po godz. 1.00 wszedł do sklepu, uderzył w twarz ekspedientkę i ukradł kilka piw oraz paczkę papierosów. Wartość ukradzionego towaru to kilkadziesiąt złotych. Na miejscu pracowali funkcjonariusze z grupy dochodzeniowo-śledczej, którzy wykonali oględziny, policyjny technik zabezpieczył ślady oraz sporządził dokumentację fotograficzną. Sprawą zajęli się kryminalni, którzy sprawdzili monitoring oraz przeprowadzili wiele rozmów z mieszkańcami pobliskich nieruchomości. Funkcjonariusze podczas swojej pracy zdobyli wiele informacji, sprawdzili je i w ciągu kilku następnych dni ustalili i zatrzymali sprawcę.

Kryminalni na początku tygodnia weszli do jednego z mieszkań na gdańskich Siedlcach i zatrzymali 28-letniego mieszkańca Gdańska. Mężczyzna został przewieziony do policyjnego aresztu, następnego dnia usłyszał zarzut. Na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec sprawcy środek zapobiegawczy w postaci aresztu. Rozbój jest zagrożony karą więzienia do 12 lat.

  • policjanci i zatrzymany