Wiadomości

Zatrzymany 24-latek wybił szyby od mieszkania oraz groził pokrzywdzonej

Data publikacji 17.04.2020

Tczewscy kryminalni zatrzymali 24-letniego mężczyznę, którego podejrzewali o wybicie szyb w oknie w jednym z mieszkań na terenie miasta. Dodatkowo mundurowi ustalili, że zatrzymany mieszkaniec Tczewa groził śmiercią właścicielce mieszkania. Śledczy przedstawili 24-latkowi zarzuty dotyczące uszkodzenia mienia oraz gróźb karalnych. Za te przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

9 kwietnia br. policjanci z wydziału kryminalnego ustalili, że sprawca po godzinie 16.00 podczas nieobecności domowników, wybił szyby w oknie w jednym z mieszkań na terenie Tczewa. Mundurowi ustalili, że sprawca w wyniku tego przestępstwa spowodował straty w wysokości 5 tys. złotych. Stróże prawa zajmujący się tym zdarzeniem ustalili, że związek z tym przestępstwem może mieć 24-letni mieszkaniec Tczewa, który wcześniej znał właścicielkę mieszkania. Dodatkowo stróże prawa ustalili, że ten sam sprawca jeszcze tego samego dnia na jednej z ulic w Tczewie groził pokrzywdzonej kobiecie śmiercią. Funkcjonariusze w związku z tymi ustaleniami przyjęli zawiadomienie o popełnionych dwóch przestępstwach.

Policjanci 14 kwietnia br. zatrzymali i doprowadzili podejrzewanego 24-latka do miejscowej komendy. Śledczy przedstawili mieszkańcowi Tczewa zarzuty dotyczące uszkodzenia mienia oraz gróźb karalnych. Teraz losem mężczyzny zajmie się sąd.

Za te przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

  • policjant i zatrzymany