Wiadomości

51-latek prowadził auto w stanie nietrzeźwości, odmówił badania na zawartość alkoholu, został zatrzymany przez policjantów

Data publikacji 16.04.2020

Mieszkaniec gminy Władysławowo prowadził samochód będąc w stanie nietrzeźwości. Policjanci, którzy interweniowali w tej sprawie od razu poczuli zapach alkoholu od kierującego. Funkcjonariusze zatrzymali 51-latka oraz jego prawo jazdy. Teraz za popełnione przestępstwo mężczyzna odpowie przed sądem. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz wysoka kara finansowa.

W minionym tygodniu policjanci z Komisariatu Policji we Władysławowie odebrali zgłoszenie od kobiety, która zgłosiła, że jej mąż będąc w stanie nietrzeźwości prowadził samochód, którym obecnie przyjechał do domu. Policjanci niezwłocznie pojechali pod wskazany adres, gdzie zastali zgłaszającą wraz z mężem. Funkcjonariusze jak tylko podeszli do mężczyzny, od razu poczuli od niego zapach alkoholu, jak się okazało 51-latek przyjechał pod wpływem alkoholu samochodem z pracy. Mężczyzna w trakcie rozmowy przyznał się, że spożywał wcześniej alkohol, jednakże odmówił badania na zawartość alkoholu  w wydychanym powietrzu. Mieszkaniec gminy Władysławowa został zatrzymany przez policjantów i przetransportowany do szpitala celem pobrania krwi do badań. Ponadto mundurowi zatrzymali jemu prawo jazdy.

 

Na podstawie zebranych materiałów dowodowych przez śledczych, podejrzewany o kierowanie w stanie nietrzeźwości został przesłuchany i usłyszał zarzut.

 

Za popełnione przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy na minimum 3 lata.