Policjanci pracowali na miejscu zderzenia czołowego w Trutnowych - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Policjanci pracowali na miejscu zderzenia czołowego w Trutnowych

Data publikacji 15.04.2020

We wtorek, 13 kwietnia policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego w Trutnowych (p. gdański gm. Cedry Wielkie). Osobowy peugeot zderzy się czołowo z dostawczym mercedesem. Za spowodowanie wypadku drogowego grozi do 3 lat więzienia.

We wtorek 13 kwietnia przed ósmą rano dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim otrzymał informację o wypadku, do którego doszło na drodze wojewódzkiej nr 227 w miejsc. Trutnowy (p. gdański, gm. Cedry Wielkie). Funkcjonariusz natychmiast skierował na miejsce patrol drogówki. Mundurowi po przybyciu na miejsce zabezpieczyli je i zaczęli odtwarzać okoliczności zdarzenia. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 31-letnia kobieta jadąca osobowym peugeotem w kierunku Pruszcza Gdańskiego zjechała na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzyła się czołowo z dostawczym mercedesem, którym kierował 42-letni mężczyzna.

Policjanci sporządzili oględziny pojazdów, przy pomocy technika kryminalistyki wykonali oględziny miejsca zdarzenia, szkic sytuacyjny, a także dokumentację fotograficzną. Mundurowi sprawdzili oczywiście trzeźwość kierowców – byli trzeźwi. Kobieta został przewieziona przez karetkę pogotowia do szpitala w Gdańsku. Obecnie śledczy dokładnie badają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia. Za spowodowanie wypadku drogowego grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci apelują o zachowanie zasad bezpieczeństwa na drodze. Mimo, że w czasie epidemii ruch zarówno pojazdów, jak i pieszych jest zdecydowanie mniejszy, nie zwalnia to nas z przestrzegania podstawowych reguł. Kierując pojazdem, czy idąc na piechotę należy oczywiście skupić uwagę na tym, co dzieje się na drodze. Wielokrotnie pisaliśmy już o tym, że dostosowanie prędkości do własnych umiejętności oraz warunków na drodze ma często kluczowe znaczenie w kwestii spowodowania zdarzenia.

  • miejsce wypadku
  • miejsce wypadku