Wiadomości

Policjanci czuwali nad bezpieczeństwem mieszkańców w Święta Wielkanocne

Data publikacji 14.04.2020

Tegoroczne Święta Wielkanocne byłe zupełnie inne, również dla służb mundurowych. W tym czasie policjanci wspólnie z żołnierzami i strażnikami w trosce o zdrowie i życie obywateli prowadzili działania mające na celu zapobieganie rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Każdego dnia ok. 1400 mundurowych kontrolowało pomorskie miejscowości. Większość mieszkańców stosowała się do obowiązujących przepisów związanych z pandemią, ale niestety pomimo wytężonej pracy mundurowych dochodziło do przypadków, gdzie osoby nie zastosowały się do obowiązujących przepisów.

Tegoroczne Święta Wielkanocne były zupełnie inne, również dla policjantów, którzy w trosce o zdrowie i życie obywateli w tym czasie prowadzili wzmożone działania mające w celu zapobieganie  rozprzestrzenianiu się wirusa. Każdego dnia ok. 1400 policjantów wspólnie z żołnierzami i strażnikami miejskimi/gminnymi czuwało nad bezpieczeństwem mieszkańców pomorza. W trakcie codziennej służby mundurowi sprawdzali między innymi, czy osoby stosują się do wprowadzonych zakazów, czy piesi zachowują odległość między sobą oraz czy nieletni do 18. roku życia wychodzą z domu pod opieką dorosłych. Szczególną uwagę zwracano również miejsca, gdzie mogą grupować się osoby, w tym m.in. rejon pasa nadmorskiego i parki oraz codziennie kontrolowano osoby przebywające na kwarantannie.

Większość ludzi stosowało się do obowiązujących przepisów związanych z pandemią, ale niestety pomimo wytężonej pracy mundurowych dochodziło też do przypadków, gdzie osoby nie zastosowały się do obowiązujących przepisów. Policjanci w ostatnich dniach ukarali mandatami 130 osób, którzy za nic mieli stosowanie się do nowych zakazów czy ograniczeń. Ponadto funkcjonariusze skierują do sądu wniosek o ukaranie 60 kolejnych osób za naruszenie przepisów mających na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa. Mundurowi pouczyli też kilkudziesięciu pieszych za złamanie obowiązujących przepisów.

Tylko w sobotę, w godzinach popołudniowych podczas jednej z przeprowadzonych interwencji, policjanci ukarali mandatami grupę sześciu osób, która  nie zastosowała się do obowiązujących przepisów, zgromadziła się w altance przy jednym z lokali w Sopocie, a dodatkowo część z nich spożywała alkohol. W innym przypadku mundurowi ukarali mandatem sprawcę, który pomimo wywieszonej informacji o zakazie wstępu, wszedł do parku i spacerował po nim. W niedzielę około godz. 5.00 nad ranem mundurowi podjęli interwencję wobec mężczyzny, który bez konkretnego celu przemieszczał się po plaży. Za naruszenie przepisów on także został ukarany mandatem karnym. 

To nasza wspólna sprawa i wspólne zadanie, żeby zapobiec rozprzestrzenianiu się COVID-19 wszyscy bezwzględnie musimy stosować się do nowych nakazów czy ograniczeń. Osoby, które będą lekceważyć nowe obostrzenia, dotyczące m.in. organizowania spotkań, przemieszczania się w sprawach niezbędnych będą musiały się liczyć z konsekwencjami.

  • policjanci i radiowóz
  • policjanci i radiowóz