64-latek odpowie za zabójstwo - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

64-latek odpowie za zabójstwo

Data publikacji 14.04.2020

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Słupsku zatrzymali 64-letniego mężczyznę podejrzanego o zabójstwo 60-letniego słupszczanina. Mundurowi zajmujący się sprawą ustalili, że sprawca w trakcie nieporozumień zaatakował nożem 60-latka, a następnie uciekł z miejsca zbrodni. Zatrzymany mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Prokurator przedstawił mu zarzut zabójstwa, a sąd zadecydował o jego tymczasowym aresztowaniu. 64-latkowi grozi kara dożywotniego więzienia.

W miniony czwartek po godz. 13.00 policjanci ze Słupska otrzymali zgłoszenie o znalezionych w mieszkaniu zwłokach 60-letniego mężczyzny. Na miejsce natychmiast zostali wysłani funkcjonariusze policji oraz służby ratownicze. Mundurowi znaleźli leżące na podłodze ciało mężczyzny, a w pobliżu nóż i ślady krwi. O zastanej sytuacji został powiadomiony dyżurny jednostki, który do działań mających na celu ustalenie sprawcy zabójstwa i okoliczności zaangażował kryminalnych.

Na miejscu zostały zabezpieczone ślady, wykonana została dokumentacja fotograficzna oraz szczegółowe oględziny. Śledczy zabezpieczyli monitoringi z pobliskich miejsc i dokładnie przeanalizowali przebieg okoliczności zdarzenia. Intensywna i wnikliwa praca operacyjna doprowadziła do ustalenia osoby mającej związek z tym zabójstwem. Już kilka godzin po zdarzeniu policjanci zatrzymali 64-letniego mężczyznę, którego podejrzewali o dokonanie zbrodni. W wyniku przeprowadzonych policyjnych czynności ustalono, że powodem zajścia były nieporozumienia, a dodatkowo towarzyszył im alkohol.

Śledztwo w tej sprawie wszczęła Prokuratura Rejonowa w Słupsku. 64-latek usłyszał zarzut zabójstwa, do którego się przyznał. W sobotę sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Za zabójstwo grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

  • policjanci i zatrzymany