Areszt dla zatrzymanego włamywacza - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Areszt dla zatrzymanego włamywacza

Data publikacji 14.04.2020

Malborscy kryminalni pracowali nad sprawą licznych włamań do mieszkań i budynków gospodarczych na terenie miasta. Łupem złodzieja padły elektronarzędzia i sprzęty elektroniczne o łącznej wartości ponad 12 tys. złotych. W wyniku prowadzonych działań funkcjonariusze zatrzymali 19-letniego mieszkańca Malborka podejrzanego o dokonanie tych przestępstw oraz odzyskali część skradzionego sprzętu. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Sąd przychylił się do wniosku śledczych i prokuratora stosując wobec zatrzymanego 3-miesięczny areszt. Za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.

Pod koniec ubiegłego tygodnia policjanci z wydziału kryminalnego malborskiej komendy zatrzymali sprawcę wielokrotnych włamań do mieszkań i budynków gospodarczych na elektronarzędzia. Pokrzywdzeni wycenili wartość strat na łączną kwotę ponad 12 tys. złotych.  Nad sprawą cały czas pracowali malborscy kryminalni, którzy w wyniku intensywnej terenie miasta. Do tych zdarzeń dochodziło w ciągu ostatniego miesiąca. Sprawca wykorzystując nieobecność właścicieli, włamywał się do pomieszczeń i kradł sprzęty elektroniczne i pracy operacyjnej ustalili, że za te przestępstwa odpowiada 19-letni mieszkaniec Malborka. W czwartek policjanci zatrzymali mężczyznę i osadzili w policyjnym areszcie. Śledczy przedstawili zatrzymanemu 4 zarzuty dotyczące kradzieży z włamaniem. Kryminalni odzyskali część skradzionych przedmiotów. Teraz mundurowi  pracują nad odnalezieniem pozostałego, utraconego  mienia.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego, w sobotę sąd zastosował wobec podejrzanego tymczasowy areszt na 3 miesiące. Za to przestępstwo 19-latkowi grozi do 10 lat więzienia.

  • policjant i zatrzymany