Dalsze świąteczne działania policjanci patrolują ulice Gdańska - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Dalsze świąteczne działania policjanci patrolują ulice Gdańska

Data publikacji 13.04.2020

To już ostatni dzień Świat Wielkanocnych, podczas ich trwania codziennie na ulicach Gdańska służbę pełniło blisko 300 policjantów ze wszystkich pionów. Dotychczas funkcjonariusze dzięki odpowiedzialnemu zachowaniu mieszkańców nie ujawnili rażących wykroczeń, za które musieliby ukarać mieszkańców mandatami lub kierować wnioski do sądu. Kilka interwencji zakończyło się pouczeniami.

To już ostatni dzień Świąt Wielkiej Nocy, ale w dalszym ciągu trwają działania policjantów patrolujących ulice Gdańska. Policjanci sprawdzają parki, plaże, skwery, bulwary i reagują na łamanie obostrzeń. Dotychczas funkcjonariusze dzięki odpowiedzialnemu zachowaniu mieszkańców nie ujawnili rażących wykroczeń, za które musieliby ukarać mieszkańców mandatami lub kierować wnioski do sądu. Kilka interwencji zakończyło się pouczeniami.

Mimo, że mieszkańcy zachowują się w większości odpowiedzialnie, nadal apelujemy o zachowanie środków ostrożności i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa. Skuteczna walka z wirusem możliwa jest poprzez mobilizację nas wszystkich.

Pamiętajmy, że w głównej mierze to od nas samych zależy bezpieczeństwo nasze i naszych bliskich. Przestrzeganie nowych zasad i wytycznych jest naszym obowiązkiem.

Analizując ograniczenia dotyczące przemieszczania się, warto odpowiedzieć sobie na pytanie, czy muszę, a nie pozostawać jedynie przy pytaniu, czy mogę?

Wszystkie aktualnie obowiązujące obostrzenia i zasady znajdziecie Państw na stronie internetowej: https://www.gov.pl/web/koronawirus/aktualne-zasady-i-ograniczenia