Policyjne świąteczne działania w powiecie tczewskim - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Policyjne świąteczne działania w powiecie tczewskim

Data publikacji 13.04.2020

Policjanci prowadzą działania ukierunkowane na zapobieganie rozprzestrzeniania się koronawirusa. Tegoroczny świąteczny weekend to wyjątkowo trudny czas dla nas wszystkich. To również czas wytężonej pracy tczewskich policjantów, którzy dbając o bezpieczeństwo mieszkańców, reagują na niestosowanie się do obowiązujących przepisów. Bądźmy odpowiedzialni i pozostańmy w domach, a funkcjonariusze, patrolując ulice, będą dbać o bezpieczeństwo. To nasza wspólna sprawa, aby jak najmniej osób zachorowało na Covid-19.

Tegoroczne Święta Wielkanocne przebiegają na pewno inaczej niż święta z poprzednich lat. Policjanci apelują, aby w tym wyjątkowym czasie pozostać w domach. Naszym bliskim pokażmy, że myślimy o nich i do składania życzeń wykorzystajmy telefony, czy komunikatory, a bezpośrednie wizyty odłóżmy na później. W tym uciążliwym dla nas wszystkich czasie związanym z licznymi ograniczeniami i zakazami policjanci wraz z funkcjonariuszami Straży Miejskiej oraz żołnierzami Wojsk Obrony Terytorialnej patrolują ulice po to, aby ograniczyć możliwość rozprzestrzeniania się koronawirusa. Dla naszego wspólnego bezpieczeństwa mundurowi w powiecie tczewskim sprawdzają parki, place zabaw, skwery oraz miejsca, w których może dochodzić do grupowania się osób. Podczas tych patroli funkcjonariusze sprawdzają, czy przestrzegane są ograniczenia określone w rozporządzeniu Ministra Zdrowia. Funkcjonariusze dodatkowo z radiowozów emitują specjalny apel, który zachęca wszystkich mieszkańców do pozostania w domu.

Większość mieszkańców powiatu tczewskiego stosuje się do wydanych zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Niestety są jednak osoby, które nie zdają sobie sprawy z powagi sytuacji i tym samym narażają na ryzyko zarażenia siebie oraz swoich najbliższych. W wielu przypadkach policjanci pouczają osoby o właściwym zachowaniu podczas obecnego stanu epidemii. Jednak w przypadkach rażącego łamania obostrzeń i lekceważącego podejścia do obowiązujących zakazów trzeba liczyć się z mandatem karnym, karą grzywny, czy z poważnymi konsekwencjami prawnymi.

Wczorajszy świąteczny dzień był dniem zdanego egzaminu przez mieszkańców powiatu tczewskiego, gdyż dla naszego wspólnego dobra mieszkańcy pozostali w domach, przestrzegając jednocześnie obowiązujących przepisów. Dzisiaj mamy tzw. lany poniedziałek. Ze względu na zakaz publicznych zgromadzeń w czasie pandemii koronawirusa, wzajemne oblewanie się wodą może mieć miejsce wyłącznie w naszych domach. Policjanci przypominają, że osoby poniżej 18 roku życia nie mogą przebywać poza miejscem zamieszkania bez opieki osoby dorosłej.

Funkcjonariusze apelują o zdrowy rozsądek i dalsze stosowanie się do zaleceń. Wprowadzone obostrzenia mają pomóc w walce z koronawirusem. Każde nieprzestrzeganie zasad bezpieczeństwa przez osobę łączy się z narażaniem zdrowia i życia innych osób. Walka z pandemią to nasza wspólna sprawa, więc zadbajmy o to, aby jak najmniej osób zachorowało na Covid-19.