Świąteczne działania w powiecie kartuskim - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Świąteczne działania w powiecie kartuskim

Data publikacji 13.04.2020

W okresie Świąt Wielkanocnych na terenie całego powiatu kartuskiego widać więcej patroli policyjnych, które wspierane funkcjonariuszami straży miejskiej i żołnierzami WOT, prowadzą działania mogące zapobiegać rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Pomimo uroczystego charakteru święta mundurowi apelują, aby pozostać w domach i stosować się do wprowadzonych ograniczeń.

Dla wielu mieszkańców tegoroczne święta przebiegają zupełnie inaczej. Panujący koronawirus ograniczył ten czas do świętowania w gronie domowników, a czasami nawet w samotności. W tym uciążliwym dla nas wszystkich okresie związanym z licznymi ograniczeniami i zakazami policjanci wraz z funkcjonariuszami straży miejskiej oraz żołnierzami WOT patrolują ulice naszych miejscowości po to, aby ograniczyć możliwość rozprzestrzeniania się koronawirusa. Dla naszego wspólnego bezpieczeństwa mundurowi sprawdzają parki, skwery, patrolują plaże, ośrodki wypoczynkowe oraz miejsca, w których może dochodzić do grupowania się osób. Podczas tych patroli funkcjonariusze sprawdzają, czy przestrzegane są ograniczenia określone w rozporządzeniu Ministra Zdrowia. O tym przekonało się trzech mężczyzn, którzy w niedzielę postanowili spotkać się towarzysko, za co zostali ukarani mandatami w kwocie od 250 do 500 złotych.
Pamiętajmy, że walka z koronawirusem to nasza wspólna sprawa. Zrozumienie powagi sytuacji i przestrzeganie wprowadzonych obostrzeń pozytywnie wpłynie na nasze bezpieczeństwo. Po raz kolejny apelujemy o przestrzeganie wprowadzonych ograniczeń z uwagi na epidemię koronawirusa SARS-Co-2. Mając na względzie bezpieczeństwo swoje, osób bliskich i innych warto zostać w domach.