Niedziela Wielkanocna w powiecie puckim - #zostanWdomu - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Niedziela Wielkanocna w powiecie puckim - #zostanWdomu

Data publikacji 13.04.2020

Święta Wielkanocne to wyjątkowo trudny czas dla nas wszystkich. Policjanci z puckiej komendy przypominają o obowiązujących obostrzeniach i apelują o pozostanie w domach w czasie pandemii. Ponadto apelujemy, aby na jutrzejszego śmigusa pozostać w domach, pamiętajmy, że osoby poniżej 18 roku życia nie mogą przebywać poza miejscem zamieszkania bez opieki osoby dorosłej. W Święta #zostanWdomu.

Mijają kolejne tygodnie walki z epidemią - do działań związanych z ograniczaniem rozprzestrzeniania się wirusa codziennie kierowane są patrole policyjne. Okres świąteczny to czas wzmożonych działań puckich mundurowych. Policjanci w trakcie codziennej służby sprawdzają, czy mieszkańcy dla bezpieczeństwa zdrowotnego stosują się do obostrzeń prawnych związanych między innymi z zakazem wstępu do określonych miejsc. Tereny zielone, parki, plaże i lasy to miejsca sprzyjające spotkaniom w plenerze, jednak w tym szczególnym, trudnym dla wszystkich okresie, powinniśmy odłożyć tego rodzaju plany w czasie.

Policjanci w tym trudnym czasie dbają o nasze wspólne bezpieczeństwo. Pamiętajmy, że to wszystko dla naszego wspólnego dobra, bo przecież to właśnie w naszych rękach jest zdrowie i życie, nie tylko nasze, ale także naszych bliskich.

Na śmigusa pozostańmy w domach, pamiętajmy, że osoby poniżej 18 roku życia nie mogą przebywać poza miejscem zamieszkania bez opieki osoby dorosłej.

W najbliższe Święta #zostanWdomu