Nietrzeźwy kierowca uderzył w barierę energochłonną mostu - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Nietrzeźwy kierowca uderzył w barierę energochłonną mostu

Data publikacji 13.04.2020

Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miał 45-letni mieszkaniec Starogardu Gdańskiego, który kierując osobowym renault wstanie nietrzeźwym zjechał z drogi i uderzył barierę mostu. Do zdarzenia doszło w stolicy Kociewia na drodze krajowej nr 22. Mężczyzna stracił już swoje prawo jazdy i w najbliższym czasie odpowie za popełnione przestępstwo drogowe oraz spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym.

Starogardzcy policjanci interweniowali wobec kierowcy, który usiadł za kierownicą w stanie nietrzeźwym i spowodował zagrożenie w ruchu drogowym. Sprawca wpadł na gorącym uczynku, gdy nie zapanował nad swoim samochodem i uderzył w barierę energochłonną mostu.

Do zdarzenia doszło w sobotnie popołudnie na drodze krajowej nr 22 w Starogardzie Gdańskim. Około godziny 16.00 dyżurny otrzymał zgłoszenie o kolizji drogowej na ulicy Sikorskiego. Skierowani na miejsce funkcjonariusze podczas rozmowy z kierowcą rozbitego auta wyczuli wyraźny zapach alkoholu. Alkomat wykazał w organizmie 45-latka ponad 2 promile.

Policjanci zatrzymali kierowcy jego prawo jazdy. Teraz mężczyzna usłyszy zarzuty dotyczące kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz spowodowania zagrożenia w ruchu drogowym. Za jazdę pod wpływem alkoholu kodeks karny przewiduje karę do 2 lat więzienia.