Pobił partnerkę, trafił do aresztu - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Pobił partnerkę, trafił do aresztu

Data publikacji 09.04.2020

Policjanci z komisariatu we Wrzeszczu zatrzymali mężczyznę, który podczas awantury domowej pobił swoją partnerkę. Kobieta z licznymi obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Sąd zdecydował, że najbliższe miesiące mężczyzna spędzi w areszcie. Teraz grożą mu nie mniej niż trzy lata więzienia.

W minioną niedzielę tuż po godz.9.00 policjanci z komisariatu we Wrzeszczu odebrali zgłoszenie o pobiciu kobiety, do którego doszło w jednej z kamienic we Wrzeszczu. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce, tam zespół ratowników medycznych udzielił pomocy medycznej pokrzywdzonej i przewiózł ją do szpitala.

Na miejscu pracowali funkcjonariusze z grupy dochodzeniowo-śledczej, którzy przeprowadzili oględziny, policyjny technik zabezpieczył ślady oraz sporządził dokumentację fotograficzną. Od początku nad sprawą pracowali także kryminalni, którzy przeprowadzili rozmowy z mieszkańcami, zdobyli wiele informacji oraz sprawdzili monitoring.

 

Pokrzywdzona nadal przebywa w szpitalu, przeszła operację. Policjanci szybko ustalili, że sprawcą pobicia najprawdopodobniej jest konkubent pokrzywdzonej. Funkcjonariusze zaczęli go szukać. Już po dwóch dniach skontaktował się z policjantami pełnomocnik mężczyzny.

38-letni mieszkanie Gdańska został zatrzymany w minioną środę. Mężczyzna usłyszał zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Policjanci cały czas wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy. Sąd zdecydował, że najbliższe miesiące mężczyzna spędzi w areszcie.

 

Spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdroju jest zagrożone karą nie mniejszą niż 3 lata więzienia.

 

Policjanci przypominają, że każdy ma prawo zawiadomić Policją lub prokuraturę o podejrzeniu stosowania przemocy wobec osoby, lub rodziny. Przemoc domowa rzadko bywa incydentem jednorazowym. Jeżeli wobec sprawcy nie podejmie się natychmiastowych, stanowczych działań-przemoc się powtórzy.

Jeżeli wiesz, że osobie z twojego otoczenia dzieje się krzywda, nie czekaj! Powiadom Policję, Straż Miejską lub najbliższy Ośrodek Pomocy Społecznej. Zadzwoń! 800 120 002, to specjalny numer telefonu dla Ofiar Przemocy w Rodzinie – Niebieska Linia.