Wiadomości

Policjanci zatrzymali 31-latka, który uderzył udzielającego mu pomocy ratownika medycznego

Data publikacji 09.04.2020

Policjanci z Gdańska zatrzymali agresywnego i pijanego 31-latka, który odpowie za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego. Mężczyzna zaatakował udzielającego mu pomocy medycznej ratownika. 31-letni obywatel Gruzji dziś usłyszy zarzut, grozi mu 3 lata pozbawienia wolności.

Wczoraj o północy policjanci z komisariatu na Przymorzu otrzymali zgłoszenie o tym, że na terenie szpitalnego oddziału ratunkowego ratownicy medyczni potrzebują pomocy przy agresywnym i nietrzeźwym mężczyźnie.
Funkcjonariusze, którzy przyjechali na miejsce, w wyniku interwencji najpierw obezwładnili, a potem zatrzymali i przewieźli do komisariatu 31-letniego mężczyznę, który uderzył udzielającego mu pomocy ratownika medycznego.

Podczas interwencji policjanci dowiedzieli się, że agresywny 31- latek został przywieziony na SOR z rozciętym palcem. Mężczyzna był pijany, miał ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie. Gdy mężczyzna znalazł się w pokoju tzw. segregacji i próbowano mu udzielić pomocy, 31-latek nie stosował się do poleceń ratowników, był agresywny, nagle uderzył jednego z ratowników w twarz i kopnął go w brzuch.
Medycy wezwali na miejsce policjantów, przy ich pomocy ratownicy zdołali mimo zachowania mężczyzny udzielić mu pomocy medycznej, rana została zszyta i zaopatrzona.

Zatrzymany przez policjantów 31-latek dziś usłyszy zarzut dotyczący naruszenia nietykalności cielesnej ratownika medycznego podczas wykonywania przez niego obowiązków służbowych. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.