Niecodzienna interwencja drogówki - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Niecodzienna interwencja drogówki

Data publikacji 09.04.2020

Wczoraj po południu policjant ruchu drogowego z gdańskiej komendy miejskiej pomógł w uwolnieniu trzech kociąt, które utknęły w komorze silnika. Kotki całe i zdrowe zostały wyciągnięte z auta. Zwierzęta trafiły do tymczasowego domu, w którym będą przygotowywane do adopcji.

W środę po południu z policjantami ruchu drogowego telefonicznie skontaktowały się osoby pracujące w organizacjach pomagającym zwierzętom. Kobiety poprosiły funkcjonariuszy o pomoc w ratowaniu bezdomnej kocicy, która z małymi kociątkami weszła pod maskę samochodu. Na miejsce pojechał sierż. szt. Maciej Szymański z ruchu drogowego gdańskiej komendy miejskiej.

 

Z relacji kobiet wynikało, że przyjechały na ul. Wilanowską, by pomóc kotce, która pod balkonem jednego z bloków urodziła cztery kociątka. Dwa maluchy udało się przenieść do klatki, natomiast pozostałą dwójkę kociąt, spłoszona kotka zaniosła pod pokrywę silnika volkswagena passata.

 

Policjant ruchu drogowego ustalił właściciela samochodu, który z chęcią udostępnił kluczyki volkswagena. Następnie funkcjonariusz pomógł otworzyć maskę samochodu oraz za pomocą lewarka podniósł auto, podczas gdy kobiety czekały z siatką, by umieścić w niej trzy młode koty. Interwencja zakończyła się sukcesem – kotka i jej dwa maluchy całe i zdrowe zostały wyciągnięte z auta. Zwierzęta trafiły do tymczasowego domu w Nowym Porcie, gdzie będą przygotowywane do adopcji. Wszystkich chętnych, którzy chcieliby zaadoptować zwierzęta, prosimy o kontakt z panią Pauliną Runowską z Fundacji Kotangens Trójmiasto lub panią Katarzyną Sklaską – Moraczewską ze schroniska dla bezdomnych zwierząt „Psi Raj” w Pasłęku.