Nietrzeźwy rowerzysta próbował wręczyć policjantom łapówkę - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Nietrzeźwy rowerzysta próbował wręczyć policjantom łapówkę

Data publikacji 08.04.2020

Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Smołdzinie zatrzymali do kontroli rowerzystę, który jechał jednośladem, będąc w stanie nietrzeźwości. 63-latek chciał nakłonić mundurowych do odstąpienia od wykonywanych przez nich czynności i próbował wręczyć im pieniądze. Mężczyzna wkrótce odpowie za swoje zachowanie. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj przed południem policjanci patrolujący teren gminy Smołdzino, w jednej z miejscowości zobaczyli rowerzystę, którego styl jazdy wzbudził podejrzenia co do jego trzeźwości kierującego. Mundurowi zatrzymali do kontroli mężczyznę, wyczuli od niego alkohol. Badanie alkomatem wykazało, że 63-latek ma ponad 2 promile alkoholu w organizmie. W czasie wykonywanych czynności przez policjantów mężczyzna kilkakrotnie powtórzył, że nic złego nie zrobił i w zamian za puszczenie go do domu chciał dać stróżom prawa pieniądze.

Pieniądze, które próbował wręczyć policjantom rowerzysta zostały zabezpieczone jako dowód w sprawie. W związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa 63-latek jutro usłyszy zarzuty. Za usiłowanie wręczenia korzyści majątkowej grozi kara do 8 lat więzienia.