Zderzenie motocykla z dwoma samochodami w Zamostnym - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Zderzenie motocykla z dwoma samochodami w Zamostnym

Data publikacji 07.04.2020

Wczoraj w miejscowości Zamostne doszło do wypadku drogowego. Policjanci ruchu drogowego przeprowadzili oględziny i ustalali przebieg i okoliczności zdarzenia. Motocyklista zderzył się z dwoma innymi samochodami. Został ukarany mandatem karnym oraz sześcioma punktami karnymi.

Wczoraj przed 10:00 rano dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w miejscowości Zamostne (gmina Wejherowo).  Na miejsce zdarzenia zostali skierowani policjanci ruchu drogowego, którzy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, wykonali oględziny oraz dokumentację fotograficzną. Z wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że 67-letnikieruący motocyklem harley davidson najprawdopodobniej nie zachował szczególnej ostrożności i uderzył w tył samochodu citroen berlingo, którym kierował 36-latek. Następnie w wyniku uderzenia motocyklista zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z jadącym z przeciwka volkswagenem golf, którym kierowała 22-latka. Po czym motocykl wywrócił się.

 

Sprawca kolizji drogowej został ukarany mandatem karnym oraz sześcioma punktami karnymi. Mundurowi zatrzymali trzy dowody rejestracyjne. Wszyscy kierowcy zostali sprawdzeni przez policjantów alko-testem, byli trzeźwi.

 

Zachowajmy szczególną rozwagę i ostrożność na drodze. Kierowco, noga z gazu.  Pamiętajmy o dostosowaniu prędkości do warunków panujących na drodze oraz do ograniczeń prędkości.