Kierowca miał prawie 2,5 prom. alkoholu w wydychanym powietrzu - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Kierowca miał prawie 2,5 prom. alkoholu w wydychanym powietrzu

Data publikacji 07.04.2020

Policjanci ustalają przyczyny oraz okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło na drodze powiatowej pomiędzy Grzybowskim Młynem a Wąglikowicami. Z ustaleń mundurowych wynika, że samochód marki Toyota dachował i wylądował w rowie. Badanie na trzeźwość 59-letniego mieszkańca naszego powiatu wykazało, że miał prawie 2,5 prom. alkoholu w wydychanym powietrzu. Dodatkowo posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj około godz. 11.00 (6 kwietnia br.) policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie otrzymali zgłoszenie o wypadku, do którego doszło na drodze powiatowej pomiędzy Grzybowskim Młynem a Wąglikowicami. Z ustaleń mundurowych wynika, że samochód marki Toyota stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu, dachował i wylądował w rowie. Badanie na trzeźwość 59-letniego mieszkańca naszego powiatu wykazało, że miał prawie 2,5 prom. alkoholu w wydychanym powietrzu. Dodatkowo posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Kierujący z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Teraz policjanci wyjaśniają przyczyny oraz okoliczności tego zdarzenia.

 

Za te przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Policjanci przypominają, że nietrzeźwym kierowcom, oprócz kary pozbawienia wolności, grozi kara finansowa od 5 tys. złotych.