Wiadomości

Policjanci interweniowali wobec osób łamiących obostrzenia związane z zapobieganiem koronawirusowi

Data publikacji 06.04.2020

Niedzielne popołudnie pokazało, że mieszkańcy powiatu gdańskiego z powagą podchodzą do wprowadzonych w celu ochrony życia i zdrowia obostrzeń. Policjanci w trzech przypadkach musieli interweniować w związku z nowymi przepisami. W każdej z tych spraw mundurowi sporządzili wnioski o ukaranie do sądu.

Jak już wcześniej informowaliśmy, policjanci, strażnicy miejscy i gminni oraz żołnierze na terenie powiatu gdańskiego dokładają starań, żeby z informacją o nowych regulacjach dotrzeć do mieszkańców. Mundurowi sprawdzają osoby objęte kwarantanną i podczas patrolowania zwracają uwagę na zachowania mogące stać w sprzeczności z wprowadzonymi normami.

Niedzielne popołudnie potwierdziło wcześniejsze obserwacje – mieszkańcy naszego powiatu z należytą powagą podchodzą do wprowadzonych celem ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa obostrzeń. Jedynie w trzech przypadkach, o których wspominamy niżej, odnotowano naruszenie przepisów. Na terenie gminy Trąbki Wielkie policjanci z miejscowego komisariatu podjęli interwencję wobec trójki osób – 57 i 36-letnich kobiet oraz 44-letniego mężczyzny, którzy spożywali alkohol w miejscu publicznym. Mundurowi sporządzili wobec nich wnioski do sądu w związku ze złamanym przez wymienionych zakazem przemieszczania i grupowaniem się oraz oczywiście piciem alkoholu w miejscu publicznym.

Kolejna interwencja była przeprowadzona w rejonie gminy Kolbudy. Policjanci z komisariatu zauważyli 13-latka, który spacerował z psem. W miejscu jego zamieszkania podjęli rozmowę z ojcem chłopca, który w sposób lekceważący odnosił się do przepisów dotyczących swoich obowiązków wobec małoletniego, dotyczących właściwej opieki nad dzieckiem. W związku z takim rozwojem sytuacji ta interwencja także skończyła się sporządzeniem wniosku do sądu o ukaranie tego mężczyzny.

Z kolei na terenie gminy Cedry Wielkie policjanci z miejscowego komisariatu podczas wczorajszych kontroli osób przebywających na kwarantannie odnotowali jedną osobę, która nie stosowałaby się do nałożonego obowiązku.

Policjanci ponawiają apel o respektowanie ustanowionych dla ochrony życia i zdrowia przepisów.

  • policjant