Kryminalni zatrzymali trzech włamywaczy - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Kryminalni zatrzymali trzech włamywaczy

Data publikacji 06.04.2020

Policjanci z Człuchowa od kilku dni pracowali nad sprawą włamania do domu jednorodzinnego w Człuchowie i do zaparkowanych na posesji samochodów kempingowych. W ubiegła czwartek człuchowscy kryminalni zatrzymali 2 mieszkańców człuchowskiej gminy, podejrzanych o te włamania, dzień później zatrzymali jeszcze jedną osobę również podejrzaną do tej samej sprawy. Wszyscy zatrzymani to mężczyźni w wieku 22,27 i 31 lat, mieszkańcy wsi w pobliżu Człuchowa. Wszyscy przyznali się do winy. Za przestępstwo kradzieży z Włamaniem grozi w Polsce kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Człuchowscy kryminalni w zeszłym tygodniu pracowali nad sprawą włamania do domu jednorodzinnego w Człuchowie pod koniec marca tego roku gdzie pod nieobecność domowników włamywacze ukradli różnego rodzaju sprzęt elektroniczny, dodatkowo okradli również samochody kempingowe zaparkowane na posesji. Właściciele posesji określili straty na prawie 14 tys. zł. Dodatkowo Włamywacze uszkodzili urządzenia AGD i RTV, którego nie zabrali z domu.

W minioną środę kryminalni z Człuchowa zatrzymali dwie osoby podejrzane o włamanie do tej posesji, dzień później zatrzymali jeszcze jednego mężczyznę. Wszyscy to mieszkańcy wsi w pobliżu Człuchowa w wieku od 22 do 31 lat. Wszyscy usłyszeli już zarzut kradzieży z włamaniem do posesji i do samochodów turystycznych, wszyscy przyznali się do winy. Część skradzionych przedmiotów wróciła do właścicieli.

Zatrzymanym mieszkańcom człuchowskiej gminy za kradzieże z włamaniem grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności, o ich dalszym losie zadecyduje teraz sąd.