Policjanci nakładają mandaty związane z naruszeniem przepisów - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Policjanci nakładają mandaty związane z naruszeniem przepisów

Data publikacji 05.04.2020

Wspólne patrole policjantów i żołnierzy Żandarmerii Wojskowej, Wojsk Obrony Terytorialnej, Straży Miejskiej oraz Straży Leśnej pojawiły się w różnych miejscowościach powiatu. Mundurowi sprawdzają parki, tereny leśne, plaże i inne miejsca gdzie mogą gromadzić się mieszkańcy. Łącznie w terenie dzisiejszej doby będzie 130 wszystkich razem funkcjonariuszy skierowanych do służby, w tym prawie 100 policjantów. Wszystko po to by zwiększyć bezpieczeństwo mieszkańców w związku z pandemią koronawirusa. Wspólne służby to głównie monitorowanie sytuacji związanej z przemieszczaniem się osób.

Dzisiaj policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie patrolując ulice, zauważyli dwóch mężczyzn siedzących na ławkach na przystankach autobusowych i pijących alkohol . Mundurowi podjęli interwencje. Pierwsza sytuacja miała miejsce w Wejherowie na ul. Rzeźnickiej, gdzie na ławce siedział mężczyzna i pił alkohol. W trakcie rozmowy z policjantami 41-latek powiedział, że wyszedł z domu aby napić się piwa. Został ukarany mandatem. Następnie w Wejherowie na ul. Ogrodowej około godziny 10:00 policjanci zauważyli innego mężczyznę siedzącego na ławce i także pijącego alkohol. W tej sytuacji podobnie jak wcześniej, 44-latek podał że powodem wyjścia z domu był zakup alkoholu. Mężczyzna został ukarany mandatem.

Także patrole ruchu drogowego dzisiaj będące w terenie służbowym kontrolują prędkość ale także zwracają uwagę na przemieszczanie się. Podczas kontroli statycznych w Kębłowie na drodze krajowej nr 6 funkcjonariusze drogówki zauważyli mężczyznę jadącego rowerem. Zatrzymali go do kontroli drogowej. W trakcie rozmowy z 53-latkiem ustalili, że jechał on do sklepu….po alkohol dla siebie i swoich znajomych. Cyklista został ukarany mandatem karnym. Policjanci sprawdzają także autobusy, pod kątem ilości przewożonych osób.

Następnie policjanci zatrzymali kierowcę forda focusa, jadącego w kierunku do Wejherowa. Podczas sprawdzania stanu trzeźwości 56-latka, okazało się, że jest on w stanie nietrzeźwości, gdyż miał promil alkoholu w organizmie.

Również wczoraj w Dobrzewinie policjanci zauważyli dwóch mężczyzn, którzy siedzieli na trawie i pili piwo. Każdy z nich został ukarany dwoma mandatami za spożywanie alkoholu oraz za wykraczanie przeciwko wydanym z upoważnienia ustawy przepisom porządkowym o zachowaniu się w miejscach publicznych.

Policja przypomina treść art. 54 kodeksu wykroczeń który brzmi ,,Kto wykracza przeciwko wydanym z upoważnienia ustawy przepisom porządkowym o zachowaniu się w miejscach publicznych, podlega karze grzywny do 500 złotych albo karze nagany”.