Przyjechał pospacerować po plaży i posiadał narkotyki - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Przyjechał pospacerować po plaży i posiadał narkotyki

Data publikacji 05.04.2020

Wczoraj w trakcie działań w Rybinie, policjanci zatrzymali 30-letniego mieszkańca województwa kujawsko – pomorskiego, przy którym znaleźli narkotyki. Powodem przyjechania nad morze był spacer po plaży. Za złamanie zakazu przemieszczania się został ukarany mandatem a za posiadanie narkotyków dziś usłyszał zarzuty.

Od soboty trwają na terenie powiatu nowodworskiego wzmożone działania ukierunkowane na powstrzymanie rozprzestrzeniania się koronawirusa, a przede wszystkim na kontroli pojazdów, którymi mogą się poruszać osoby, które łamią przepisy zakazu przemieszczania się. Policyjne punkty kontrolne kolejny dzień ustawione w na drogach dojazdowych na Mierzeję Wiślaną.

Wczoraj około godz. 15:50 w Rybinie, funkcjonariusze z Gdańska zatrzymali do kontroli pojazd m-ki Hyundai, którym podróżował 30-letni mieszkaniec województwa kujawsko – pomorskiego. W trakcie rozpytania na okoliczność podróży, oświadczył, że przyjechał pospacerować po plaży. W trakcie kontroli mężczyzna był nerwowy, co wzbudziło podejrzenia wśród policjantów. Nie mylili się. Przy 30-latku mundurowi znaleźli 3 gramy suszu roślinnego. Po przebadaniu testerem okazało się, że była to marihuana. W związku z podejrzeniem kierowania pojazdem pod wpływem środka odurzającego, od mężczyzny została pobrana krew do dalszych badań. Zatrzymano również kierującemu prawo jazdy, a pojazd został odholowany. 30-latek wczorajszą noc spędził w Komendzie Powiatowej Policji w Nowym Dworze Gdańskim. Dziś usłyszał zarzuty za posiadanie narkotyków, za co grozi kara pozbawienia wolności do lat 3. Ponadto mężczyzna za złamanie zakazu przemieszczania się został ukarany mandatem karnym.

Apelujemy – W drodze o Wasze bezpieczeństwo #zostańcie w domu