Wiadomości

Sobotnie działania na terenie powiatu puckiego w związku z epidemią koronawirusa

Data publikacji 04.04.2020

Dzisiaj na terenie powiatu puckiego prowadzone są wzmożone działania ukierunkowane na zapobieganie rozprzestrzeniania się choroby COVID-19. Policjanci wpierani są przez Wojska Obrony Terytorialnej, Straże Miejskie i Gminne patroluje miejsca objęte zakazem i stanowczo reaguje na niestosowanie się do obowiązujących przepisów. Wszystko po to, by zapobiec rozprzestrzenianiu się koronanwirusa. Wszystkie osoby, które nie stosują się do obowiązujących ograniczeń muszą liczyć się z konsekwencjami karnymi i finansowymi.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Pucku wzmożyli  działania ukierunkowane na zapobieganie rozprzestrzeniania się choroby COVID-19. Na ulice wszystkich miejscowości skierowano dodatkowych funkcjonariuszy, którzy codziennie kontrolują okolice parków, skwerów, plaż i lasów a także inne miejsca, gdzie zakazane jest wchodzić, sprawdzają też rejony, w których z wcześniejszych informacji wynikało, że grupują się ludzie. W działania na terenie powiatu puckiego zaangażowani są Wojska Obrony Terytorialnej, funkcjonariusze Straży Miejskiej i Gminnej. Policjanci sprawdzają czy osoby stosują się do wprowadzonego zakazu korzystania z wyznaczonych miejsc. Policjanci zwracają uwagę na minimalną odległość między pieszymi i kwestię wychodzenia z domu osób do 18. roku życia bez nadzoru opiekuna.

W związku z wprowadzonymi ograniczeniami w przemieszczaniu się a także z zakazem korzystania z lasów, parków, bulwarów i plaż policjanci na drogach dojazdowych, np. na teren Helu czy Władysławowa prowadzą wzmożone działania kontrolno–prewencyjne. W trakcie działań kontrolowane są wszystkie pojazdy, którymi mogą poruszać się osoby, które łamią zakaz przemieszczania się. Mundurowi w trakcie służby sprawdzają cel wyjścia czy wyjazdu z domu oraz to czy piesi oraz kierowcy stosują się do nowych nakazów bezpieczeństwa. 

W dalszym ciągu przypominamy  o zasadach jakimi w trosce o zdrowie powinni się wszyscy kierować. Przez urządzenia głośnomówiące ciągle  podawane są komunikaty o pozostaniu w domu i wychodzeniu na zewnątrz  tylko w wyjątkowych sytuacjach. Przypominamy, że kto naruszy przepisy, musi liczyć się z wysokimi karami pieniężnymi. Policjanci apelują. W drodze o Wasze bezpieczeństwo #zostańcie w domu.

Po raz kolejny apelujemy o przestrzeganie wprowadzonych ograniczeń z uwagi na epidemię koronawirusa SARS-Co-2. Mając na względzie bezpieczeństwo swoje, osób bliskich i starajmy się nie wychodzić i pozostawać w domach. W trosce o bezpieczeństwo nas wszystkich policjanci do odwołania będą prowadzić działania mogące zapobiec rozprzestrzenianiu się zakażenia, a w sytuacjach niestosowania się do nakazów i zakazów będą stanowczo reagować i egzekwować przestrzeganie przepisów. Za złamanie przepisów związanych z epidemią grozi kara grzywny od 5 do 30 tys. zł.