Wiadomości

Grillowali nie licząc się z zagrożeniem, 38-latek nie przestrzegał kwarantanny

Data publikacji 04.04.2020

Mimo trwającej epidemii, aż dziewięć młodych osób zbagatelizowało obowiązujące zakazy i postanowili zorganizować spotkanie przy grillu. Policjanci wylegitymowali te osoby. Wszyscy za popełnione wykroczenie zostali ukarani mandatami. Policjanci powiadomili także Powiatowego Inspektora Sanitarnego o 38-latku, który naruszył zasady kwarantanny.

Wczoraj wieczorem (03.04.2020r.) dyżurny bytowskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że na jedną z posesji w miejscowości Żukówko przyjechały trzy samochody, z których wysiało kilkanaście osób, które urządziły sobie grilla.

 

Na miejsce skierowany został patrol. Policjanci potwierdzili zgłoszenie. Pomimo zakazów związanych z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, aż dziewięcioro znajomych zorganizowało sobie wspólne spotkanie przy grillu. Jak oświadczyli mundurowym, chcieli się odstresować z dala od trójmiasta, w którym mieszkają na co dzień. Wszyscy przyznali, że mieli świadomość tego, że na terenie Polski trwają restrykcje dotyczące przemieszczania się.

 

Policjanci poinformowali o zagrożeniach wynikających ze spotkań w czasie trwającej pandemii. Wszystkie osoby za popełnione wykroczenia zostały ukarane mandatami w wysokości 500 zł.

 

Codzienne policjanci rozmawiają z mieszkańcami powiatu bytowskiego oraz emitują z radiowozów komunikaty z apelem aby pozostać w domach. W tym czasie ważna jest odpowiedzialność za siebie i bliskich i przestrzeganie obowiązujących przepisów oraz zaleceń dotyczących ograniczenia spotkań.

 

Policjanci codziennie kontrolują również osoby poddane kwarantannie. Co ważne mundurowi jedną osobę mogą sprawdzać nawet kilkukrotnie. Policjanci, którzy sprawdzali wczoraj, czy osoby objęte kwarantanną respektują obowiązujące przepisy, stwierdzili jeden przypadek niewywiązywania się z tego obowiązku. Kiedy mundurowi dotarli dwukrotnie pod sprawdzany adres, nie zastali tam 38-letniego mieszkańca gm. Bytów  objętego kwarantanną. O niezgodnym z prawiem i nieodpowiedzialnym  zachowaniu mężczyzny policjanci powiadomili Powiatowego Inspektora Sanitarnego. Za nieprzestrzeganie kwarantanny grozi kara grzywny od 5 do nawet 30 tys. złotych