Wiadomości

Kolejne ujawnione wykroczenia przez policjantów – sprawcy zostali ukarani mandatami

Data publikacji 04.04.2020

Funkcjonariusze wejherowskiej komendy oraz jednostek podległych prowadzą intensywne działania ukierunkowane na zapobieganie rozprzestrzeniania się choroby COVID-19. Do codziennej służby skierowano dodatkowych funkcjonariuszy, którzy kontrolują parki, plaże nadmorskie i przy jeziorach oraz inne miejsca grupowania się większych ilości osób. W działania zaangażowali się również funkcjonariusze innych służb mundurowych. Wczoraj w nocy policjanci z Gniewina ujawnili 3 przypadku naruszenia obowiązujących przepisów. Sprawcy zostali ukarani mandatami karnymi.

Wynik wczorajszej służby policjantów pokazuje spore zdyscyplinowanie społeczeństwa, jednak na terenie Gminy Gniewino, funkcjonariusze ujawnili trzy przypadki naruszeń związanych z nałożonymi na społeczeństwo zasadami. Pierwszą interwencję policjanci podjęli w Zwartowie, gdzie zauważyli idących blisko siebie dwóch mężczyzn, jeden z nich pił alkohol. Kiedy podjechali i rozpoczęli interwencję ustalili podczas rozmowy, że mężczyźni szli do swojej znajomej na imprezę. Oczywiście to nie była ważna potrzeba życiowa, aby opuszczać miejsce zamieszkania, wobec czego obaj zostali ukarani mandatami w maksymalnej wysokości, jeden z nich dodatkowo za spożywanie alkoholu. Kolejny przypadek policjanci ujawnili w Nadolu około godziny 23:00. Patrolując rejon przy jeziorze, funkcjonariusze zauważyli mężczyznę idącego w kierunku jeziora. Podczas legitymowania okazało się, że był on nietrzeźwy, wyszedł z domu, bo chciał iść na molo, na spacer. Okazało się także, że już przeszedł spory odcinek drogi. Policjanci wyjaśnili mu, że nie ma powodu, dla którego opuścił swoje miejsce zamieszkania i że spacery m.in. po molo, plażach, bulwarach i parkach, czy lasach są zabronione. Został także ukarany mandatem karnym. 

Przypominamy, że kto naruszy przepisy, musi liczyć się z wysokimi karami pieniężnymi.

Policjanci apelują. W drodze o Wasze bezpieczeństwo #zostańcie w domu.

Po raz kolejny apelujemy o przestrzeganie wprowadzonych ograniczeń z uwagi na epidemię koronawirusa SARS-Co-2. Mając na względzie bezpieczeństwo swoje, osób bliskich i starajmy się nie wychodzić i pozostawać w domach. W trosce o bezpieczeństwo nas wszystkich policjanci do odwołania będą prowadzić działania mogące zapobiec rozprzestrzenianiu się zakażenia, a w sytuacjach niestosowania się do nakazów i zakazów będą stanowczo reagować i egzekwować przestrzeganie przepisów.

Za złamanie przepisów związanych z epidemią grozi kara grzywny od 5 do 30 tys. zł.