Wbrew przepisom zorganizowali imprezę - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Wbrew przepisom zorganizowali imprezę

Data publikacji 04.04.2020

Konsekwencje nieodpowiedzialnego zachowania poniesie grupa młodych ludzi, którzy pomimo obowiązujących ograniczeń, postanowiła zorganizować imprezę w altance działkowej. 20 i 19-latkowie tłumaczyli, że nie czują się zagrożeni epidemią, bo są…młodzi. Wobec tych osób policjanci skierują wnioski o ich ukaranie do sądu oraz poinformują o tym zdarzeniu służby sanitarne.

Dziś w nocy policjanci z Nowego Portu otrzymali zgłoszenie o tym, że w rejonie ogrodów działkowych pomimo obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa trwa głośna impreza.
Policjanci, którzy pojechali na miejsce, znaleźli altankę z której dobiegała bardzo głośna muzyka i zastali w niej osiem młodych osób, które zorganizowały sobie spotkanie towarzyskie. 20 i 19-latkowie stłoczeni na małej powierzchni powiedzieli policjantom, że nie przejmują się panującą epidemią, bo są młodzi i ich to nie dotyczy. Młodzi ludzie w wynik
Policjanci w związku z lekceważącym stosunkiem do przepisów obowiązującego rozporządzenia sporządzili w tej sprawie dokumentację, którą skierują do sądu z wnioskiem o ukaranie. Informację o tym zdarzeniu przekazana zostanie również do służb sanitarnych.
Przypominamy, że należy bezwzględnie stosować się do nowych przepisów. To najskuteczniejszy sposób, aby opanować stan epidemii. Policjanci będą stanowczo reagować na przypadki niestosowania się do obowiązujących regulacji!

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami o obostrzeniach wynikających z Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 31 marca 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii są dostępne na stronie: https://www.gov.pl/web/koronawirus/kolejne-kroki