Wiadomości

Policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku pomogli nieprzytomnej kobiecie

Data publikacji 03.04.2020

Policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku pomogli nieprzytomnej kobiecie. Funkcjonariusze widząc leżącą na ziemi 49-latkę przystąpili do resuscytacji krążeniowo-oddechowej i przywrócili jej czynności życiowe. Kobieta została przekazana pod opiekę lekarzy.

Wczoraj policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku patrolując  ulice gdańskiej Oruni zauważyli leżącą kobietę, która okazało się była nieprzytomna. Funkcjonariusze najpierw sprawdzili jej czynności życiowe i wyczuli oddech, który po chwili zaczął zanikać. Policjanci natychmiast przystąpili do resuscytacji krążeniowo oddechowej kobiety. Sierż. Kozłowski prowadził masaż serca, podczas gdy st.sierż. Polkowski prowadził asekurację, dodatkowo nie dopuszczał do gromadzenia się osób postronnych. Resuscytację prowadzono do czasu przyjazdu zespołu ratownictwa medycznego.                   

Działania prowadzone przez policjantów oraz zespół ratownictwa medycznego doprowadziły do przywrócenia czynności życiowych kobiety.

Z wypowiedzi ratownika medycznego, który był na miejscu wynikało, że u kobiety doszło do nagłego zatrzymania krążenia, a policjanci wykonali skutecznie masaż klatki piersiowej z pominięciem oddechów ratowniczych, które w tych okolicznościach nie były zalecane. Prowadzony masaż serca przyczynił się do utrzymania krążenia, które nie dopuściło do niedotlenienia mózgu, a w rezultacie śmierci.

49-latka została przekazana pod opiekę lekarzy i trafiła do szpitala.