Zatrzymany sprawca kradzieży katalizatorów spalin - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Zatrzymany sprawca kradzieży katalizatorów spalin

Data publikacji 03.04.2020

Policjanci z Gdańska zatrzymali na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa 36-latka, który wycinał katalizator spalin z zaparkowanego samochodu. Mężczyzna dziś usłyszał dwa zarzuty. Grozi mu 5 lat pozbawienia wolności. Sprawa jest rozwojowa policjanci podejrzewają, że 36-latek może mieć związek z innymi tego rodzaju kradzieżami, do których dochodziło na terenie Gdańska.

Policyjni wywiadowcy wczoraj o godzinie 2.00 zostali skierowani na interwencję w rejon Przymorza. Zgłoszenie dotyczyło leżącego pod zaparkowanym samochodem marki Honda mężczyzny, który najprawdopodobniej coś w nim demontuje.
Policjanci dojeżdżając na miejsce zauważyli opisywany samochód, pod który podstawiony był lewarek samochodowy. Wywiadowcy po sprawdzeniu samochodu zobaczyli, że pod autem przecięta została rura wydechowa, na której zamontowany był katalizator.
Wywiadowcy zaczęli szukać sprawcy tego przestępstwa i podczas sprawdzania pobliskiego ternu w zaparkowanym obok aucie znaleźli ukrywającego się przed nimi mężczyznę. Podczas przeszukania jego samochodu policjanci zabezpieczyli sprzęt, który służył mu najprawdopodobniej do popełniania kradzieży. Wśród zabezpieczonych przedmiotów były m.in. przecinarki akumulatorowe i różne ostrza, łom, części samochodowe oraz rękawiczki.
Policjanci zatrzymali 36- latka pod zarzutem usiłowania kradzieży katalizatora spalin. Zatrzymany przez policjantów mężczyzna powiedział im, że chciał go wyciąć i sprzedać, ale został przez nich spłoszony.
36-latek z Gdańska został przewieziony do policyjnej celi. Sprawa jest rozwojowa, policjanci podejrzewają, że 36-latek może mieć związek z innymi tego rodzaju kradzieżami, do których dochodziło w ostatnim czasie na terenie Gdańska.
Śledczy, którzy pracują nad tą sprawą przedstawili dziś 36- latkowi dwa zarzuty kradzieży katalizatorów z terenu Przymorza oraz Oruni.