Zatrzymany 62-latek odpowie za kradzieże - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Zatrzymany 62-latek odpowie za kradzieże

Data publikacji 02.04.2020

Kryminalni zatrzymali 62-letniego mężczyznę, którego podejrzewali o kradzieże z terenu jednego z zakładów produkcyjnych. Według ustaleń policjantów sprawca kradł głównie elektronarzędzia. Mundurowi ustalili, że w wyniku tych kradzieży powstały straty na ponad 4 tys. złotych. Śledczy przedstawili zatrzymanemu mężczyźnie zarzuty dotyczący kradzieży. Dodatkowo funkcjonariusze odzyskali część skradzionych przedmiotów. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

30 marca br. kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Tczewie pracując nad sprawami kradzieży z terenu jednego z zakładów produkcyjnych na terenie miasta, ustalili, że związek z tymi zdarzeniami ma 62-letni mieszkaniec powiatu tczewskiego. Według ustaleń mundurowych do tych zdarzeń dochodziło od połowy marca tego roku. Sprawca wykorzystywał nieobecność pracowników i wchodził na teren zakładu, skąd kradł elektronarzędzia, różnego rodzaju akcesoria montażowe. Śledczy ustalili, że w wyniku przestępczej działalności sprawcy tego przestępstwa powstały straty na ponad 4 tys. złotych.

Funkcjonariusze z wydziału kryminalnego przedwczoraj zatrzymali podejrzewanego 62-latka, którego doprowadzili do miejscowej komendy. Dodatkowo policjanci podczas przeszukania pomieszczeń należących do zatrzymanego mężczyzny odzyskali część skradzionych przedmiotów. Śledczy przedstawili już zatrzymanemu mężczyźnie zarzuty dotyczące kradzieży.

Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

  • policjant i łupy
  • policjant i łupy