Wiadomości

Złodzieje motocykla zostali zatrzymani przez kryminalnych z Czerska, a odzyskany pojazd wrócił już do właściciela

Data publikacji 01.04.2020

Policjanci z Komisariatu Policji w Czersku zatrzymali 16 i 19-latka podejrzewanych o dokonanie kradzieży motocykla typu cross. Zatrzymany 19-latek usłyszał już zarzut popełnienia przestępstwa, za które grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Drugi z zatrzymanych został przesłuchany w charakterze nieletniego sprawcy czynu karalnego, o jego dalszym losie decydować będzie sąd rodzinny.

Policjanci z Komisariatu Policji w Czersku dzisiaj w nocy zatrzymali 16 i 19-latka podejrzewanych o dokonanie kradzieży na terenie jednej z wsi w gminie Czersk. Sprawcy ukradli motocykl z budynku gospodarczego. Do zdarzenia doszło z poniedziałku na wtorek (30-31.03.br)  w nocy o czym poinformował policjantów wczoraj ok. 6.00 rano właściciel skradzionego pojazdu.

Natychmiast po przyjęciu zawiadomienia i ustaleniu niezbędnych informacji policjanci wydziału kryminalnego natychmiast zajęli się tą sprawą. Celem mundurowych było szybkie ustalenie sprawcy, bądź sprawców tego przestępstwa oraz odzyskanie skradzionego motocykla.

Dzięki doświadczeniu czerskich policjantów, którzy wnikliwie przeanalizowali zebrany materiał dowodowy, a także ich ustalenia operacyjne doprowadziły śledczych na teren województwa wielkopolskiego, gdzie kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 16 i 19 lat. Policjanci w trakcie przeszukań posesji, na jednej z nich zauważyli ślady motocykla co doprowadziło ich do kompleksu leśnego, gdzie znaleźli skradziony motocykl. Pojazd wartości 8 tys. złotych już wrócił do swojego właściciela.

Zatrzymani to  mieszkańcy powiatu pilskiego, 19-latek usłyszał już zarzut popełnienia przestępstwa, za które grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Drugi z zatrzymanych został przesłuchany w charakterze nieletniego sprawcy czynu karalnego, o jego dalszym losie decydować będzie sąd rodzinny.