Wiadomości

Pijana przyjechała po zakupy, spowodowała kolizję, zatrzymał ją policjant po służbie

Data publikacji 01.04.2020

Dzięki interwencji policjanta z komisariatu we Wrzeszczu odpowiedzialności karnej nie uniknie 66-latka z Gdańska, która wczoraj pod wpływem alkoholu spowodowała kolizję i próbowała odjechać z miejsca zdarzenia. Zatrzymał ją w swoim wolnym czasie sierżant Piotr Pawłowski, który ruszył swoim autem za kobietą, zablokował jej drogę wyjazdu, odebrał kluczyki i przekazał w ręce patrolu, który przyjechał na interwencję. Kobiecie za kierowanie samochodem po pijanemu grożą dwa lata więzienia.

Wczoraj około godziny 16 sierżant Piotr Pawłowski, w swoim czasie wolnym wychodząc z jednego ze sklepów przy ul. Grunwaldzkiej, zauważył jak kierująca skodą, podczas cofania uderzyła w zaparkowany samochód marki Volvo. Kobieta z piskiem opon odjechała z miejsca kolizji. Policjant od razu zareagował na to wykroczenie, wsiadł w swój samochód i zablokował jej drogę ucieczki.


Sierżant Pawłowski podszedł do auta i kiedy otworzył drzwi, wyczuł od kobiety alkohol. Siedząca za kierownicą 66-latka nie chciała podporządkować się poleceniom policjanta, ponownie uruchomiła silnik samochodu i próbowała odjechać. Policjant zabrał kobiecie kluczyki i uniemożliwił jej dalszą jazdę.
Podczas trwania interwencji do uszkodzonego przez kobietę auta przyszedł jego właściciel. Policjant opowiedział mu o tym, co się stało.

Na miejsce interwencji przyjechali policjanci ruchu drogowego, którzy sprawdzili trzeźwość 66-latki. Alkomat pokazał ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Jak ustalili policjanci, 66-latka w takim stanie przyjechała autem po zakupy.


Policjanci zatrzymali kobiecie prawo jazdy. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi jej kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
Dzięki zaangażowaniu i zdecydowanej interwencji policjanta Piotra Pawłowskiego być może nie doszło do tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego.