3 miesięczny areszt dla zatrzymanego włamywacza - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

3 miesięczny areszt dla zatrzymanego włamywacza

Data publikacji 30.03.2020

Kryminalni z malborskiej komendy zatrzymali 27-letniego mężczyznę podejrzanego o dokonanie licznych włamań i kradzieży do piwnic na terenie miasta. Łupem sprawcy padały elektronarzędzia oraz rowery. Pokrzywdzeni wycenili straty na ponad 12 tys. złotych. Mężczyzna dopuścił się tych przestępstw w warunkach recydywy. Sąd wobec zatrzymanego zastosował 3 miesiące aresztu. Teraz grozi mu kara do 15 lat więzienia.

W ubiegłym tygodniu policjanci z Wydziału Kryminalnego malborskiej komendy zatrzymali sprawcę wielokrotnych włamań do piwnic na terenie miasta. Do zdarzeń tych dochodziło w ciągu ostatniego miesiąca. Sprawca włamywał się do piwnic w budynkach wielorodzinnych, kradnąc stamtąd  różnego rodzaju elektronarzędzia i rowery. Pokrzywdzeni wycenili wartość strat na łączną kwotę ponad 12 tys. złotych.  Nad sprawą cały czas pracowali malborscy kryminalni, którzy poprzez intensywną pracę operacyjną ustalili, że za te przestępstwa odpowiada 27-letni mężczyzna bez stałego miejsca zamieszkania. W czwartek funkcjonariusze go zatrzymali i osadzili w policyjnym areszcie. Śledczy przedstawili zatrzymanemu 9 zarzutów dotyczących kradzieży z włamaniem, których dopuścił się w warunkach powrotu do przestępstwa. Kryminalni odzyskali część skradzionych przedmiotów. Teraz mundurowi  pracują nad odnalezieniem pozostałego, utraconego  mienia.

W sobotę sąd przychylił się do wniosku śledczych i prokuratora stosując wobec mężczyzny tymczasowy areszt na 3 miesiące. Za te przestępstwa w warunkach recydywy 27-latkowi grozi kara pozbawienia wolności do 15 lat.

  • policjant i zatrzymany