Policjanci apelują! Słoneczny weekend nie zwalnia z obostrzeń! - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Policjanci apelują! Słoneczny weekend nie zwalnia z obostrzeń!

Data publikacji 30.03.2020

Funkcjonariusze z powiatu puckiego pełniący na co dzień służbę na terenie Półwyspu Helskiego oraz w pozostałych miejscowościach turystycznych, wykorzystując nagłośnienie na radiowozach podczas patrolowania ulic od kilku dni zalecają w czasie stanu epidemii pozostanie w domu.

W miniony weekend puccy mundurowi zostali wsparci przez policjantów z Gdańska wyposażonych w specjalny radiowóz z głośnikami. W taki sposób, wspólnie z innymi służbami, zachęcamy do wspólnej akcji #zostanwdomu, ale też do zastosowania się do wprowadzonych ograniczeń. Nowe przepisy zakazują wszelkich zgromadzeń, spotkań, imprez czy zebrań. Co prawda wyłączają z tego zakazu rodziny ale i tutaj apelujemy o rozsądek i nie narażanie swoich bliskich. Korzystanie z placów zabaw jest zabronione. Są miejscami gromadzenia się różnych osób, a tym samym wysokiego ryzyka zakażenia. Zachowujmy między sobą bezpieczne odległości. Zastanówmy się czy spacer nawet jeśli we dwoje czy z rodziną jest naprawdę niezbędną dla nas sprawą życia codziennego w tak wyjątkowym okresie. Obowiązuje stan epidemii. Najbliższy czas warto po prostu zostać w domu.

Od tygodnia pojawiły się również policyjne radiowozy, które za pomocą megafonów przestrzegają i apelują o pozostanie w domu. W miniony weekend akcję edukacyjno – informacyjną w powiecie puckim wspierali również policjanci z Gdańska wyposażeni w specjalny radiowóz z głośnikami. Wszystko po to aby zminimalizować zagrożenie epidemiologiczne w ramach akcji #zostanwdomu.

Apelujemy o odpowiedzialne i rozsądne zachowanie, w tym o przestrzeganie wprowadzonych ograniczeń, współpracę i realizowanie poleceń służb. W tym trudnym dla wszystkich momencie ważne jest, aby stosować się do poleceń wszystkich funkcjonariuszy.

Dzisiaj bezpieczeństwo Polaków zależy od odpowiedzialnego zachowania każdego z nas!